Публікації

b-00006402-a-00001186
Росія використовує Придністров’я для тиску на Україну

18:37 6-8-2014

Cтарший аналітик Інституту світової політики Леонід Літра пояснив у коментарі інформаційно-аналітичному агентству «Главком», що означають заяви КДБ Придністров’я про можливі провокації на кордоні з Україною.За словами експерта, попереджаючи про можливі провокації, КДБ невизнаної республіки намагається зняти з себе відповідальність за дії, які Росія може здійснити проти України з території Придністров’я. \
«На даний момент малоймовірно, що російські сили, що знаходяться в Придністров’ї, і придністровські силовики підуть далі якихось провокацій. Однак, це можливо у разі відкритого збройного конфлікту між Росією і Україною. Тому необхідно звертати більше уваги на даний регіон», – пояснив Літра.

Він також зазначив, що своєю заявою КДБ Придністров’я намагається відвернути увагу від погіршення економічної ситуації: «Не слід забувати, що нещодавно в регіоні скоротили зарплати і робочий день, і це в умовах, коли більшість витрат бере на себе Росія».

Літра підкреслив, що Придністров’я має служить попередженням для України, чого не слід робити на Донбасі, а саме не погоджуватися на російську миротворчу місію.

«Згідно всіх міжнародних стандартів сторона конфлікту не може бути частиною миротворчої місії. Більш того, миротворча місія під егідою Росії стане головному інструментом створення “державності” сепаратистських утворень і офіційним каналом передачі їм зброї », – підсумував експерт.