Публікації

b-00012222-a-00001680
Що думають українці про Україну?

13:20 20-8-2015

Інститут світової політики презентував 20 серпня публікацію “Що думають українці про Україну?” з результатами соціологічного опитування щодо сприйняття українцями власної країни та її європейських перспектив.Завантажити публікацію можна тут.\
72,3% українців хотіли б, щоб нашу державу асоціювали з заможною країною, водночас розуміючи, що корупція є основною перешкодою для руху України до ЄС (84,7%). Такі дані опитування On-line TRACK, проведеного компанією TNS в рамках проекту Інституту світової політики «Нова європейська політика. Заповнюючи прогалину в інформації».

У червні 2015 року Інститут світової політики (ІСП) презентував результати соціологічного опитування щодо сприйняття України громадянами 6 найбільш населених країн ЄС: Франції, Великобританії, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі.1 Головні висновки: Україну асоціюють передусім з війною, Росією та бідністю; головними перешкодами на шляху її вступу до Європейського Союзу є корупція та олігархія. Разом з тим, третина мешканців цих країн вважає, що захист України від агресії Росії є підставою для надання членства Україні в ЄС у майбутньому.

ІСП вирішив з’ясувати, чи відрізняється сприйняття українцями своєї країни від того, як її сприймають громадяни ЄС, а також зрозуміти, чи однаково ми розуміємо вимоги, виконання яких відкриє Україні двері до Європейського Союзу. Результати цих двох «дзеркальних» опитувань дозволять ідентифікувати розбіжності у розумінні євроінтеграційних процесів українцями та громадянами ЄС, а отже сформулювати більш реалістичний європейський порядок денний для України.

{1}
{2}
{3}
{4}
{5}

Опитування було проведено компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у рамках проекту “Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації”, який здійснюється за підтримки проекту “Об’єднуємося заради реформ (UNITER)”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.