Публікації

b-00000061-a-00000038
Щоденник євроатлантиста. Регіонали і НАТО

12:02 7-3-2008

Для когось заява регіонала Андрія Клюєва про те, що українці насправді добре все знають про НАТО, можливо, залишилась непоміченою.Ну, висловив представник Партії регіонів думку, що «переконувати суспільство й наших партнерів на Заході, що більша частина населення України виступає проти вступу країни в НАТО через нерозуміння суті цього військово-політичного блоку, значило б свідомо водити в оману», і що тут такого резонансного? Так, резонансного, можливо, й дійсно небагато, проте спокійно пройти повз цю заяву було не в моїх силах: ну, ніяк не вірилось в те, що українці за 17 років незалежності, на чому особливо акцентував увагу несподівано перекваліфікований в зовнішньополітичного коментатора регіоналів пан Клюєв, таки зрозуміли «суть НАТО». \
Переконатись у цьому я вирішила з допомогою колег Андрія Петровича по партії – хто-хто, а вони ж мають знати, проти чого майже місяць виступали з кульками, котрі всі англомовні відвідувачі Ради читали як «НАТО – хай (HI)», тобто « НАТО – привіт». А саме – відверто поставити їм кілька базових питань про Північно-Атлантичний альянс.

Я чудово розумію, що шанованим народним депутатам мало честі бути учасником подібного главредівського дослідження, тому щиро перепрошую, якщо хтось із них на кшталт Володимира Сівковича відчув себе після наших питань «подопытным кроликом». Проте сподіваюсь, що після наведених нижче відповідей, Андрій Петрович Клюєв та його колеги дещо змінять свою риторику з приводу того, наскільки добре українці обізнані з НАТО, й, заодно, відповідальніше ставитимуться до своїх заяв. Хоча б тому, що жоден з опитаних нами регіоналів не назвав з першого разу правильну кількість країн-членів НАТО, і лише Юрій Мірошниченко знав, що OTAN – це те ж саме НАТО тільки другою офіційною мовою альянсу – французькою. Отож, телефонні відповіді регіоналів «в оригіналі»:

Юрій Мірошниченко

– Скільки країн є членами НАТО?

– Не маю такої інформації, не можу точно назвати.

– У чому різниця між NATO та OTAN?

– Можливо, це те саме, що НАТО тільки французькою мовою.

– Яка офіційна мова НАТО?

– Я думаю, там кілька мов. Принаймні, я двічі був в НАТО, говорили англійською, але, здається, в це число входить і французька, і, загалом, п’ять мов.

– Які військові операції ініціювало НАТО після 11 вересня 2001 року?

– Я не є військовим спеціалістом, можу говорити про правовий бік НАТО. Думаю, що в Афганістані точно вони ініціювали. Страшний приклад – це Балкани, Сербія. Ще буде Іран, я не виключаю, зараз все до цього йде. Будуть продовжуватись заходи військового втручання на європейському континенті, якщо буде продовжуватися, скажімо, конфлікт в Грузії, Молдові.

Василь Кисельов

– Скільки країн є членами НАТО?

– Якщо я не помиляюсь, 24.

– У чому різниця між NATO та OTAN?

– Знаете, что я могу и послать, потому что одна в Крыму уже спрашивала, и я ее послал, потому что она устроила мне провокацию на телевидении. Это мадам Геращенко, и я найду форму, чтобы она ответила за свою наглость. Вы мне задаете такие же вопросы, если не знаете – почитайте. До свиданья.

Олександр Пеклушенко

– Скільки країн є членами НАТО?

– Вы что проверяете эрудицию, это не тот вопрос, который задается.

– Які військові операції ініціювало НАТО після 11 вересня 2001 року?

– Я думаю, нет человека, который может сразу ответить на этот вопрос, для этого достаточно сесть к компьютеру и поискать. Я не верю, что есть в зале (Верховной Рады – Ред.) и в стране человек, который помнит все даты. Я не считаю, что это плохо, считаю не разумным задавать такой вопрос.

Володимир Сівкович

– Скільки країн є членами НАТО?

– Посмотрите в учебнике, почему вы мне такие дурные вопросы задаете? Вы что, издеваетесь?

– Яка офіційна мова НАТО?

– Зачем вы мне эти вопросы задаете, задавайте эти вопросы школьникам.

– Які військові операції ініціювало НАТО після 11 вересня 2001 року?

– Я не буду вам отвечать на эти вопросы, мне это неинтересно, принципиально, я не хочу выглядеть подопытным кроликом, потом будут говорить, что регионалы отвечают на какие-то дурацкие вопросы. Принципиально не хочу.

Это вопросы не НАТО, а пиара, журналисты когда начинают заниматься пиаром и пропагандой, они перестают быть журналистами. Я не хотел бы, чтоб вы играли под дудочку «темников», до свидания.

Олена Бондаренко

– Скільки країн є членами НАТО?

– 16.

– У чому різниця між NATO та OTAN?

– OTAN? Такая организация мне не известна, я больше знаю об организациях Варшавского договора, Ташкентского договора, и, возможно в ближайшем будущем, возникнет европейская система безопасности, которую сами европейцы боятся пока оформить, дабы не войти в конфликт с той же НАТО.

– Яка офіційна мова НАТО?

– Официальными языками являются несколько. По-моему, французский и немецкий. У меня вторая линия. (Олена Бондаренко чемно вибачилась, але за деякий час зателефонувала в редакцію сама) Английский и французский, немецкий вряд ли, потому что расположено в Бельгии.

– Які військові операції ініціювало НАТО після 11 вересня 2001 року?

– Начнем с того, что у них сейчас уже на носу операция в Афганистане. Если учитывать, что когда-то Афганистан покидал Советский Союз, то это выглядит очень смешно. И Югославию мы тоже со счетов не сбрасываем… Возврат к первому вопросу: 16 стран было после третьего расширения, а сейчас все-таки 26. Я не считала тех, которые вошли в четвертую и пятую волну. На сегодня 26, но формировали 12.

Ірина Акімова

– Скільки країн є членами НАТО?

– По числам я вам вот так сразу не скажу.

– Яка офіційна мова НАТО?

– Мне кажется, там несколько официальные языков, наверняка французский, английский, немецкий.

– Які військові операції ініціювало НАТО після 11 вересня 2001 року?

– Я не являюсь экспертом по НАТО, на такие конкретные детальные вопросы я вряд ли вам без документов отвечу.

Правильні відповіді:

1. Країн-членів – 26.

2. NATO і OTAN дві абревіатури Північно-Атлантичного альянсу: перша -англійською мовою, друга – французькою

3. У НАТО дві офіційні мови – англійська та французька.

4. Після 11 вересня 2001 року НАТО не ініціювало жодної військової кампанії. Операція в Афганістані під назвою «Тривала свобода» була розпочата в у вересні 2001 року Сполученими Штатами у відповідь на терористичні акти в цій країні, військова кампанія проти Іраку була розгорнута у березні 2003 року силами міжнародної коаліції на чолі з США.