Публікації

b-00000332-a-00000168
Щоденник євроатлантиста. Януковича – в оренду Росії на 25 років

18:50 21-4-2010

Янукович таки догрався. Завдяки Путіну він виглядає просто-таки людиною слова: казав на кожному кутку під час передвиборної кампанії, що пролонгує перебування ЧФ РФ і знизить ціну на газ – так воно й вийшло… Причому в пакеті.Звісно, сам Віктор Федорович навряд чи сподівався, що притиснуть його до стінки вже менш, ніж за два місяці президентства. Планував взагалі акуратно з`їхати з теми. Представники його «команди професіоналів» в неформальних розмовах розповідали, що не такі вони дурні, аби їхати в Москву і говорити з порогу про Чорноморський Флот РФ в Севастополі. Мовляв, у нас це питання взагалі стоїть в кінці списку пріоритетів на російському фронті. Ще й постійно нервували, чого раптом їх про це питають закордонні посли, акредитовані в Україні. Але росіяни вирішили інакше: кувати залізо, поки гаряче. «Невідомо, хто в Україні буде президентом з 2015 року, тому краще все вирішити зараз», – якось нетипово завбачливо розповідали в кулуарах вже російські дипломати. І правильно розповідали: вони про свої інтереси дбають.\
Можна багато говорити про те, як красиво Янукович все розставив на свої місця: хто він насправді такий і де він насправді бачить Україну. Можна лише сподіватись, що у Януковича вистачить сірої речовини, аби посприяти тому, щоб угода не пройшла ратифікацію у Верховній Раді (як у свій час з ЄЕПом).

Але найстрашніше в цій історії інше. Те, що Янукович і деякі доблесні представники його оточення навіть не розуміють, що переступили межу, за якої не існує вже жодних червоних ліній. Що вони навіть і не усвідомлюють, що зробили щось не так. Що для них питання безпеки держави і питання 30% знижки на газ – на одній шальці терез. Тільки непотрібно розповідати, що без цієї знижки економіка країни рухнула б – вона вже, як ми всі добре пам`ятаємо, так само «рухала» перед кожним підвищенням ціни на газ після $50.

Янукович правий: ця домовленість є «безпрецедентною в історії відносин між країнами». Такі домовленості затьмарили навіть найфантастичніші прогнози з приводу того, що Янукович може здати Росії. Все, зрештою стало на свої місця. Жодних ілюзій з приводу того, що Янукович змінився нема і бути не може. Комедія закінчилась. Совки не можуть бути європейцями. Брюссель не може для них замінити Москву. Шкода тільки, що замість Севастополя ми не можемо здати в оренду Росії Януковича..