Публікації

_100257983_ba0c70f9-b14a-46df-b15e-8cd339a6de3e
Трамп продовжив санкції проти Росії: на що вони вплинуть?

15:15 5-3-2018

Президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік кілька пакетів санкцій, які запровадила адміністрація Барака Обами після анексії Криму Росією. Про це йдеться у заяві Білого дому.

“Відповідно до розділу 202(d) Національного закону про надзвичайні ситуації я продовжую на 1 рік національну надзвичайну ситуацію, проголошену у наказі 13660”, – йдеться у повідомленні.

У документі зазначається, що дії Росії “продовжують підривати демократичні процеси та інститути в Україні; загрожувати її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності; і сприятимуть незаконному привласненню активів держави”.

Як санкції США вплинуть на Росію

“Фактично Росія пристосувалась до всіх санкцій, які запроваджені, зокрема до короткострокових ефектів. А середньострокові й довгострокові ще не настали, тобто технічні наслідки відсутності доступу до технологій у сфері видобування нафти та у військовій сфері”,- вважає Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики.

Однак аналітик певен, що Росія відчує наслідки дії санкцій в 2020-х роках.

“Для росіян критично важливо у новій програмі по озброєнню, яку саме було прийнято, це доступ до західних військових технологій. У них основне завдання не переозброювати свою армію на нові зразки озброєння, а розвивати зброю нового покоління. Це буде надзвичайно важко зробити Росії через санкції”, – додає пан Бєлєсков.

Першого березня президент Росії під час послання до Федеральних зборів розказав про досягнення у сфері розробки новітніх озброєнь, балістичних ракет та багатофункціональних комплексів.

Зокрема Володимир Путін розповідав про випробовування нового ракетного комплексу з важкою міжконтинентальною ракетою – “Сармат”.

Санкції не надто вплинуть і на позицію Москви щодо Донбасу.

Однак факт продовження обмежувальних заходів зможе використовувати спецпредставник США щодо України Курт Волкер під час перемовин з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

“Завдання, яке поставив собі Волкер, переконати росіян, що конфлікт, який ними розв’язаний, є невигідний для Росії”, – додає експерт.

Внутрішньополітична боротьба в США

“Минулого року прийнято Акт про протидію противникам США через санкції – відповідно фактичної потреби продовжувати санкції не було, крок цей символічний. Щоб показати конгресу, що виконавча гілка влади не забуває про свої прерогативи і буде їх відстоювати”, – наголошує пан Бєлєсков.

Тож продовження санкцій – з внутрішньополітичної точки зору – це елемент боротьби між конгресом і виконавчою гілкою влади за те, хто визначає зовнішню політику Сполучених штатів.

Опубліковано на сайті “