Публікації

28942830_1635394516549645_1429653364_o
Україна має переконати європейських політиків та громадян, що вона дійсно може стати членом Євросоюзу – експерт

17:25 12-3-2018

Експерт розповів про майбутнє України

Євросоюз був не готовий до різкої зміни орієнтації України в сторону Заходу. Проте Україні потрібно більше часу, аби вибрати та встановити правильний для неї зовнішньо політичний курс та прискорити реформи в країні. Вступ України до міжнародних організацій може прискорити її євроінтеграцію. Про це розповіли гості дискусії «Євроінтеграція Балканських країн як приклад для України» під час прес-конференції в “Главкомі”.

Гюнтер Фелінгер, керівник групи дій з європейської і економічної інтеграції Південних Балкан, розповів про міжнародні організації, до яких варто приєднатися Україні. Наприклад, Energy Community, The Regional Cooperation Council, Regional Anti-corruption Initiative, The Central European Free Trade Agreement та інші. Їхня діяльність охоплює різні сфери життя країн і може пришвидшити реформи в державі.

“Варто з розумінням ставитися до сумнівів європейських політиків, адже всі зміни в Україні почали відбуватися досить нещодавно. Ви хочете доєднатися до західних країн лише з 2014 року. Тож прозахідна Україна – це новий для нас феномен. Але я хочу звернути увагу, що Україна вже має необхідні інструменти, які були розроблені країнами західної та східної Європи. Якщо вона долучитися до цих організацій, це допоможе пришвидшити реформи та вступ до ЄС. Україна має переконати європейських політиків та громадян, що вона дійсно може стати членом Євросоюзу”, – сказав він.

За словами Євгена Магди, виконавчого директора Інституту світової політики, Україна може поділитися досвідом з балканськими країнами, що вже є членами євроспільноти або мають наміри долучитися, щодо відсічі російській агресії. На його думку, після завершення виборів у Росії, відбудеться активізація впливу російської політики на Балканах, що може загальмувати євроінтеграційні процеси.

“Якщо говорити про те, як ми можемо на це реагувати, то думаю, що це мають бути наступні кроки. Крім низки регіональних організацій Україні варто приєднатися до проекту «Тримор’я». Це трансляція українського досвіду протидії гібридній війні на балканські країни. І в контексті євроатлантичних прагнень, це узгодження дій квартету чотирьох претендентів на вступ до НАТО: України, Грузії, Боснії і Герцеговини та Македонії”, – прокоментував він.

Нагадаємо, високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні сказала, що у Євросоюзу немає втоми від України. Про це вона заявила в інтерв’ю УНІАН перед своїм візитом в Україну 11-12 березня. “Правдою було те, що деякі реформи не просуваються так швидко, як нам би хотілося, але ми, як і раніше, як і завжди, орієнтовані на процес реформ, тому що це наша прихильність українському народу”, – зазначила вона. За її словами, ЄС чекає від України створення Вищого антикорупційного суду та реформу системи електронних декларацій.

Пропонуємо переглянути повне відео з прес-конференції:

Опубліковано на сайті “Главком