Проекти

b-00102785-a-00002159
Аудит зовнішньої політики України. Всі публікації

17:12 23-1-2017

Мета ініціативи – дослідити взаємні інтереси України та низки стратегічно важливих для неї держав з метою вироблення рекомендацій для проактивної зовнішньої політики України.

З лютого 2016 року ІСП раз на місяць, а іноді й частіше презентував дискусійну записку щодо відносин України з певною країною. Участь у кожній презентації та обговоренні брали українські та іноземні дипломати, урядовці, політики, представники бізнес-спільноти, експерти та журналісти.

21 грудня, напередодні Дня працівників дипломатичної служби України, ІСП організував Зовнішньополітичний форум, де підсумував результати проекту «Аудит зовнішньої політики України». Зокрема, під час Форуму було представлено рекомендацій ІСП щодо Стратегії зовнішньої політики України.

АУДИТ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СТРАТЕГІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

ЗМІСТ

Якою має бути зовнішня політика України?

Експертна оцінка: погляд з України і з-за кордону

Говорять посли України: які зміни потрібні українській зовнішній політиці?

Думка громадян: від економіки до політики

Рекомендації до Стратегії зовнішньої політики України

Додатки

Завантажити повністю публікацію “Аудит зовнішньої політики. Рекомендації до Стратегії зовнішньої політики” одним файлом можна тут.

Протягом 10 місяців було опубліковано 17 дискусійних записок щодо двосторонніх відносин України з ключовими країнами та сусідами:

Альона Гетьманчук, Сергій Солодкий

Аудит зовнішньої політики: Україна-Німеччина

Альона Гетьманчук

Аудит зовнішньої політики: Україна-США

Марина Воротнюк

Аудит зовнішньої політики: Україна-Туреччина

Іван Мединський, Бенс Капчос

Аудит зовнішньої політики: Україна-Угорщина

Дарія Гайдай

Аудит зовнішньої політики: Україна-Австрія

Олена Бетлій, Євгеній Прейгерман

Аудит зовнішньої політики: Україна-Білорусь

Леонід Літра, Флоран Пармантьє, Кірілл Брет, Анастасія Шапочкіна

Аудит зовнішньої політики: Україна-Франція

Сергій Солодкий, Іляна Ракеру

Аудит зовнішньої політики: Україна-Румунія

Катерина Зарембо

Аудит зовнішньої політики: Україна-Італія

Марина Воротнюк

Аудит зовнішньої політики: Україна-Словаччина

Олеся Яхно

Аудит зовнішньої політики: Україна-Росія. Резюме, Розширений текст

Дарія Гайдай

Аудит зовнішньої політики: Україна-Грузія

Андрій Гончарук, Євгенія Гобова, Віктор Кіктенко, Олексій Коваль, Сергій Кошовий

Аудит зовнішньої політики: Україна-Китай

Олена Бетлій

Аудит зовнішньої політики: Україна-Молдова

Катерина Зарембо

Аудит зовнішньої політики: Україна-Польща

Олена Бетлій

Аудит зовнішньої політики: Україна-Литва

Микола Бєлєсков

Аудит зовнішньої політики: Україна-Японія

Комунікаційні мемо, які ІСП готував напередодні офіційних візитів президента України Петра Порошенка:

до Польщі

до Румунії

СОЦОПИТУВАННЯ “ЩО ДУМАЮТЬ УКРАЇНЦІ ПРО ЗОВНІШНЮ ПОЛІТИКУ?”

Як показали результати соцопитування, проведеного компанією TNS на замовлення ІСП, абсолютна більшість громадян України переконані, що зовнішня політика України потребує змін. При цьому, українці прагматично підходять до вибору пріоритетів у зовнішній політиці України та виступають за її економізацію.

Переглянути повні результати можна тут.

Опитування було проведене TNS Ukraine в межах проекту TNS On-line Track з 16 по 21 серпня 2016 року методом онлайн опитування серед міського населення віком від 18 до 55 років по всій території України (окрім АР Крим). В опитуванні взяла участь 1 тисяча респондентів (вибірка репрезентативна, квотна за статтю, віком, регіоном, розміром та типом населеного пункту).

ІНДЕКС ВІДНОСИН

24 жовтня Інститут світової політики спільно з агентством стратегічних комунікацій Truman Agency презентував перший випуск «Індексу відносин».Експерти ІСП проаналізували останні події у зовнішній політиці України за ключовими напрямками – ЄС, США, Китай, Росія. Окрім якісного аналізу, дослідники підготували кількісний аналіз, оцінивши кожну подію за шкалою від 0 до 5 балів зі знаком “плюс” або “мінус”. Загальна оцінка напрямку – це сума балів всіх ключових подій, що відбулися на даному напрямку з червня по вересень.

Відносини України та ЄС були оцінені у +28 балів. На другому місці – США із +20 балів, на третьому – Китай (+13). Негативним рекордсменом стали відносини із Росією (-49 балів), де, цілком прогнозовано, домінували негативні тенденції.

Спецтемою першого випуску «Індексу відносин» від ІСП стала ситуація в/навколо Придністров’я: «Чи змінює Придністров’я гру в регіоні?»

Переглянути публікацію повністю можна тут (російською мовою).

ІСП планує оприлюднювати «Індекс відносин» кожні чотири місяці. Регулярний моніторинг подій за певними напрямками дозволить спостерігати за динамікою розвитку двосторонніх відносин та зіставляти прогнози із реальним станом справ.

Проект здійснювався за підтримки “Чорноморського фонду для регіональної співпраці” Німецького фонду Маршалла, а також проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). ІСП також висловлює вдячність Міжнародному фонду Відродження, Фонду розвитку аналітичних центрів та Посольству Швеції (SIDA).