Публікації

b-00101210-a-00002148
Лідери та нероби у процесі реформування України (ECFR)

12:02 13-10-2016

Щоб оцінити цілісність і послідовність політики ЄС щодо України, аналітики Європейської ради міжнародних відносин (ECFR) розподілили 28 держав-членів ЄС на лідерів, нейтральних та нероб, зважаючи на їхню залученість у процес реформ та рівень підтримки України у протидії російській агресії.Цей матеріал є додатком до аналітичного звіту Густава Гресселя, старшого наукового співробітника ECFR, “Keeping up appearances: How Europe is supporting Ukraine’s transformation”, презентованого у Києві 6 жовтня за підтримки Інституту світової політики. Повний текст дослідження з детальним поясненням щодо кожної з країн доступний англійською мовою на сайті ECFR. \
Переклад здійснений Інститутом світової політики.

Лідерами (в оригіналі leaders) визнано держави-члени ЄС, які роблять значний внесок у допомогу Україні, і політично сприяють зусиллям ЄС щодо підтримки України і протидії російській агресії. Лідери займають проактивну позицію і залучені до процесу реформ в Україні. Для їхніх зовнішньополітичних відомств реформи в Україні є пріоритетом. Це: Німеччина, Великобританія, Швеція, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Данія, Фінляндія, Румунія, Словаччина і Болгарія.
Нейтральними (в оригіналі fence-sitters – ті, що сидять на паркані) визнано держави-члени ЄС, які або не роблять суттєвого внеску в зусилля ЄС, або політично не сприяють цим зусиллям. До числа нейтральних потрапили держави, що змушені шукати баланс між своїми політичними і економічними інтересами в ЄС (і щодо України) та своїми іншими інтересами. Ці держави-члени не перешкоджають зусиллям ЄС, але не завжди займають проактивну позицію у їхній реалізації. Це: Франція, Нідерланди, Бельгія, Чехія, Ірландія, Угорщина, Португалія, Словенія, Іспанія, Хорватія, Люксембург, Мальта і Кіпр.
Жодна із держав-нероб (в оригіналі slackers) відкрито не саботувала реформістські зусилля ЄС та не скасувала санкцій. Однак вони намагалися звести політику ЄС щодо України до абсолютного мінімуму, а їхня позиція щодо України значною мірою обумовлювалася бажанням зберегти хороші відносини із Москвою. Це: Греція, Австрія, Італія.
{1}

ІСП також переклав рекомендації із звіту ECFR

Думки, висновки і рекомендації, викладені у цьому звіті, є позицією авторів і укладачів цієї публікації.