Публікації

blieskov
Не слід переоцінювати значення сирійського конфлікту, – заступник директора ІСП

15:55 13-4-2018

Сумнівно, що конфлікт у Сирії зможе призвести до якогось «переділу світу». Адже йдеться про локальну війну, у якій великі держави залучені лише опосередковано. Найімовірніше, американські військові спланують атаку так, щоб ситуація не вийшла з-під контролю.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

«Які ще країни доєднаються до війни у Сирії – відкрите питання, адже потенціал цих держав набагато менший, ніж у США. Особлива тема – чи буде застосовуватись авіація. Адже у Британії та Франції більший потенціал саме у цьому», – наголосив Бєлєсков.

Окрім того, у цих двох держав є і потенціал корабельний, хоча й він значно менший.

«У Середземному морі у французів є так звані ударні атомні підводні човни. Та й Велика Британія також має таку техніку із можливістю застосування торпедних апаратів. Однак, чи вони приєднаються – ще під питанням», – підкреслив експерт.

Та разом із тим, він зазначив: не варто говорити про якийсь «переділ світу». Адже тут йдеться не про світову війну, а про більш локальну та ще й у «не найголовнішій країні Близького Сходу».

«У ситуації в Сирії між державами існує більше ситуативний союз. Тож не думаю, що ця історія є показовою для всієї світової арени. Тому я б не переоцінював значення сирійського конфлікту для загальносвітової політики. Адже тут йдеться не про так звану системну війну, і великі держави залучені лише опосередковано», – вважає Бєлєсков.

Тож, на його думку, зараз США просто активно залучають союзників для того, щоб легітимізувати свої майбутні дії.

«Штатам навіть не так потрібен військовий потенціал цих держав, оскільки він у кілька разів поступається американському. Першочергово їх цікавить дипломатична підтримка», – переконаний він.

Експерт зазначив: після «усіх доволі агресивних заяв Дональда Трампа» удар по Сирії таки відбудеться. Однак, найімовірніше, це не призведе до конфлікту загальносвітового рівня.

«Думаю, за допомогою розвідки, американські військові спланують атаку таким чином, щоб ситуація не вийшла з-під контролю», – наголосив Микола Бєлєсков.

Нагадаємо, 7 квітня по місту Дума був завданий повітряний удар. За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, урядові війська Башара Асада використали хімічну зброю. У свою чергу президент США Дональд Трамп вже порадив Росії приготуватися до потужних ракетних ударів по сирійській армії. Згодом, The Times повідомило, що Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готує країну до спільної наступальної операції на позиції Башара Асада в Сирії.

Пропонуємо переглянути повне відео з ефіру:

Опубліковано на сайті zik.ua