Публікації

b-00009058-a-00001570
“Що європейці думають про Україну?” Повні результати опитування

19:56 14-7-2015

Інститут світової політики презентував 24 червня результати масштабного опитування щодо європейських прагнень України, проведеного в шести найбільш населених країнах ЄС: Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Великобританії та ПольщіЦе безпрецедентне опитування виявило найбільш поширені стереотипи щодо України у державах-членах ЄС, та їхнє ставлення до вступу України в Європейський Союз. Зокрема, громадянам 6 країн-членів ЄС було запропоновано назвати три головні асоціації з Україною та перераховувати аргументи на користь і проти членства України в ЄС.\
Детальні результати кожної з країн можна переглянути тут:

Польща
Франція
Іспанія
Італія
Великобританія
Німеччина

5 головних висновків дослідження:

1. Серед асоціацій про Україну домінують негативні образи. Три ключові асоціації з Україною — війна, Росія, бідність. Нейтральні або позитивні асоціації поділяються незначною кількістю пересічних мешканців досліджуваних країн.

{1}

{12}
2. Лише 1% респондентів вважає, що Україні не можна дозволяти вступати в ЄС. Це свідчить про те, що україноскептицизм серед європейців, до якого часто апелюють експерти, політики в ЄС, перебільшений (варто, звісно, зауважити, що на настрої європейців впливає відповідність України критеріям для вступу до ЄС: Україну в нинішньому стані в Євросоюзі, звісно, не чекають).

3. 30% європейців вважає, що Україні варто надати членство в Євросоюзі, аби захистити державу від нових зазіхань Росії. Частина респондентів (14%) зауважила, що думку Росії слід брати до уваги.
{11}

4. Без подолання корупції та олігархії перспектива членства для України є малоймовірною. Європейці вважають ці проблеми вирішальними для європейської інтеграції держави. За великим рахунком, очікування мешканців Франції чи Італії не відрізняються від очікувань самих українців.
{13}

5. Найбільш скептичні щодо європейської перспективи України — французи, найбільш байдужі — британці.

Повний текст публікації можна завантажити тут.

Дослідження допомогло ідентифікувати проблемні моменти у відносинах України та ЄС та пролити світло на побоювання пересічних європейців. Отримані дані мають особливо важливе значення на тлі потужних зусиль, які докладає Росія для того, щоб знищити єдність держав-членів ЄС стосовно України.

Опитування було проведено компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у рамках проекту «Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації», який здійснюється за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Всього було опитано 5 594 особи (віком від 16 до 54 років) у 6 найбільших за кількістю населення країнах ЄС: Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції (це більше половини мешканців ЄС — майже 360 млн. осіб із загальної кількості в понад 500 млн.). Опитування проводилось методом Інтернет онлайн-омнібусу з 29 травня по 4 червня 2015 року.