Команда

Команда

Віктор Шлінчак

Віктор Шлінчак, засновник та голова правління Інституту світової політики – одного з провідних українських аналітичних центрів.Cпеціалізується на оцінках внутрішньо- та зовнішньополітичних процесів, а також дослідженні світового досвіду у сферах управління державою, антикорупційного законодавства, зовнішньої політики. Політичний журналіст з 20-літнім стажем. Також висвітлював події у «гарячих точках» в країнах колишньої республіки Югославія та Ізраїлі. Медіа-менеджер. Протягом п’яти років (2005-2010 pp.) очолював один з найбільших інформаційних холдингів України «Главред-медіа». З 2010 року – співвласник та керівник інформаційного агентства «Главком».

Альона Гетьманчук

Альона Гетьманчук, директорка Інституту світової політики, - досвідчений керівник медійних та громадських проектів і зовнішньополітичний аналітик. У 2009 році стала співзасновником аналітичного центру Інститут світової політики. Серед її попередніх досягнень – співпраця з медіа-холдингом «Главред», де протягом чотирьох років вона працювала на посаді головного редактора. Журналістський досвід Альони включає майже 15 років роботи міжнародного оглядача та редактора. Її досьє складається з численних аналітичних статей (в тому числі в The New York Times, The International Herald Tribune, Gazeta Wyborcza, Kyiv Post, Moscow Times), аналітичних записок та інтерв’ю, в тому числі перше в історії незалежної України інтерв’ю американського президента українським медіа. Впродовж останніх десяти років Альона є автором впливової газети «Дзеркало тижня». А також веде блог на найпопулярнішому українському веб-сайті «Українська правда» під назвою «Щоденник євроатлантиста». Альона брала участь у підготовці аналітичних досліджень "Заклик до ЄС. Час вступати в гру" (2014), "Україна: діагностика національної (не)безпеки" (2013), "Як позбутися пострадянськості" (2012), "М'яка сила України в регіоні" (2011), "Нова зовнішня політика України" (2010), «Реформа миротворчої місії у Придністров'ї: передумова для врегулювання конфлікту» (2014) та ін.

Сергій Солодкий

Сергій Солодкий, перший заступник директора Інституту. Експерт із зовнішньої політики, міжнародних відносин, безпеки. Працює в Інституті світової політики з часу його заснування. Закінчив Вестмінстерський університет за спеціальністю "Міжнародні відносини", а також Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 1999 року працював редактором відділів міжнародних новин у провідних виданнях України - щоденна газета "День", "Газета 24", "Главред". Його коментарі, інтерв'ю виходять регулярно як в українських, так і закордонних мас-медіа. Сергій брав участь у підготовці аналітичних досліджень "Заклик до ЄС. Час вступати в гру" (2014), "Україна: діагностика національної (не)безпеки" (2013), "Як позбутися пострадянськості" (2012), "М'яка сила України в регіоні" (2011), "Нова зовнішня політика України" (2010) та ін.

Катерина Зарембо

Катерина Зарембо, заступник директора Інституту світової політики, є експертом з питань міжнародних відносин та зовнішньої політики України. Вона почала кар’єру у Міжнародному центрі перспективних досліджень (м. Київ, Україна) як експерт програми «Зовнішня політика». Вона також є стипендіатом Інституту відкритого суспільства та запрошеним дослідником аналітичного центру FRIDE (м. Мадрид, Іспанія). Регулярно дописує у популярні українські видання.
Випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «англійська мова та література», а також університету «University College Dublin» (м. Дублін, Ірландія) за спеціальністю «європейські студії». Володіє англійською, іспанською та італійською мовами.

Леонід Літра, старший науковий співробітник Інституту світової політики, раніше обіймав посаду заступника директора в Інституті розвитку та соціальних ініціатив "Viitorul" в Кишиневі (Молдова), наразі є його молодшим науковим співробітником. У 2011 році входив до складу експертної групи, яка проводить стратегічну оцінку придністровського конфлікту для Європейської комісії. Леонід є співавтором багатьох публікацій на тему демократизації на пострадянському просторі, європейської інтеграції та «заморожених конфліктів». Він також є частиною основної команди щодо підготовки "Індексу європейської інтеграції країн Східного Партнерства" (2011, 2012, 2013, 2014), «Індексу візової лібералізації країн Східного Партнерства», постійний оглядач в Nations in Transit Report on Moldova, що публікується Freedom House, та автор у Bertelsmann Transformation Index. Леонід був науковим співробітником Єльського університету та отримав ступінь магістра у Європейському інституті вищих міжнародних досліджень у Ніцці (Франція) в сфері міжнародних відносин і європейських досліджень.

Дарія Гайдай, комунікаційний менеджер та аналітик Інституту світової політики. Здобула ступінь бакалавра та магістра з історії Національного університету "Києво-Могилянська академія", окрім того Дарія отримала додаткову спеціалізацію з політології. Вона є випускником Prometheus Program in Transition Studies Евроколеджу у Тарту і Програми Міждисциплінарних індивідуальних гуманітарних студій Варшавського університету. Свою професійну кар`єру Дарія розпочала як стажер в Міністерстві регіонального розвитку у рамках Програми стажувань у Верховній Раді України та вищих органів виконавчої влади. У 2011-2013 рр. Дарія працювалає редактором новин і міжнародним оглядачем в інформаційно-аналітичній агенції "Обозреватель". Дарія брала участь у написанні декількох аналітичних записок, зокрема «Економіка під пресом. Як Україна може врятуватися від торговельного тиску Росії» та «Топ-10 лобістів України в світі "(2013).

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.