Топ-проект

Вуличні євроуніверситети

02:40 05.11.13
Інститут світової політики 19 березня 2013 року запустив адвокаційну кампанію на підтримку європейської інтеграції України «Є краща сторона Європи» за допомогою "Вуличних євроуніверситетів".

Мета проекту полягала у тому, щоб українським політикам нагадати про те, яку державу вони повинні будувати, а українським громадянам – про те, яку країну вони повинні вимагати від влади.

Ідея слогану «Є краща сторона Європи!» полягає у тому, що Україна – це теж Європа, але може бути і краща сторона Європи, яку на сьогодні уособлює Європейський Союз, і до якої українцям варто прагнути.

На початку кампанії за ініціативою Інституту світової політики на центральних вулицях Києва було розміщено сіті-лайти під назвою «Є краща сторона Європи!». У цілому було розроблено чотири макети, які демонстрували переваги інтеграції України до Європейського Союзу.

Наступним етапом цієї інформаційної кампанії стало – проведення «Вуличних євроуніверситетів» в центральних та південних областях України. За шість місяців команда Інституту світової політики проїхала з «Вуличними євроуніверситетами» понад 9 тисяч кілометрів, що дорівнює відстані від Києва до Кейптаун (ПАР), та завітала до тринадцяти областей України і АР Крим.

«Вуличний університет» – метафорична назва публічних заходів, під час яких експерти з відповідної теми напряму спілкуються з пересічними громадянами. Під час «Вуличних євроуніверситетів» дипломати країн-членів ЄС та експерти Інституту світової політики розповідали про перспективи та виклики європейської інтеграції, а також зміст Угоди про асоціацію з ЄС. Серед почесних лекторів "Вуличних євроуніверситетів" були: голова Делегації Євросоюзу в Україні Ян Томбінські, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, посол Франції в Україні Ален Ремі, посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, заступник посла ФРН в Україні Анка Фельдгузен, заступник голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова та інші.

Крім того, у рамках «Вуличного євроуніверситету» відбувалася виставка карикатур про негативний вплив проявів пострадянськості та наочні переваги інтеграції до ЄС, доповнені цифрами та фактами. Відомі українські художники - Марина Туровська, Костянтин Казанцев, Ігор Бежук та Олексій Кустовський – на замовлення ІСП створили серію яскравих малюнків, що доступно розкривають відмінності життя в ЄС та Україні у більш як 20 сферах.

Щоб завантажити брошуру «Є краща сторона Європи!» натисніть тут.

У брошурі зібрані всі карикатури, що виставлялися під час «Вуличних євроуніверситетів», а також статистичні дані та відгуки жителів Києва, Дніпропетровська, Одеси та Вінниці.

«Вуличні євроуніверситети» відбулись у 18 містах – Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Житомирі, Запоріжжі та Сімферополі. Загалом, гостями унікального для України заходу стали близько 35 тисяч українців.

Фоторепортажі з «Вуличних євроуніверситетів»:

Одеса

Дніпропетровськ

Вінниця

Київ

Чернігів та Ніжин

Полтава та Кременчуг

Суми та Конотоп

Кіровоград

Кривий Ріг

Миколаїв

Черкаси

Херсон

Житомир

Запоріжжя

Сімферополь

29 жовтня 2013 року Інститут світової політики презентував результати проекту "Вуличний євроуніверситет": «Що думають в регіонах про ЄС? Досвід Інституту світової політики». Експерти ІСП та дипломати країн-членів ЄС поділилися своїми враженнями від спілкування з українцями в регіонах на тему європейської інтеграції. ІСП визначило три найбільш проєвропейські та три найбільш антиєвропейські міста, базуючись на таких критеріях: налаштованість місцевої влади на європейський курс, рівень політичної обізнаності населення, активність місцевих громадських організацій та медіа. Найбільш теплий прийом команді ІСП був влаштований у Ніжині, Кривому Розі та Сумах. Найбільші труднощі з організацією заходу були у Харкові (тут "Вуличний євроуніверситет" так і не відбувся), Запоріжжі та Кіровограді. Pезультати проекту у форматі презентації PowerPoint.

Фоторепортаж

Дана кампанія – один із елементів масштабного проекту «М’яка сила України в Європейському Союзі», який реалізується в рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ" (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Проект «Вуличний євроуніверситет» був також підтриманий Global Reporting та Swedish Institute, Посольством Великої Британії та Посольством Королівства Швеція.

Успішний досвід ІСП у промотуванні європейської інтеграції вирішили перейняти в Молдові, де в липні 2014 року також стартували ”Вуличні євроуніверситети”.

Поект ІСП "Є краща сторона Європи" отримав своє продовження у рамках ініціативи Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України «Дні Європи 2014. Діалоги про цінності». Презентація проекту відбулася 6 травня 2014 року в Інституті світової політики.

Спражнім визнанням проекту "Є краща сторона Європи" стала нагорода від Policy Association for Open Society (PASOS), яка 2013 року присудила ІСП друге місце у своїй PASOS Think Tank Achievement Award 2013.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.