Новини

На Форумі Інституту світової політики підбили підсумки Саміту НАТО в Уельсі

01:08 10.09.14
10 вересня Інститут світової політики провів Форум «День Євроатлантичного партнерства: підсумки Cаміту НАТО в Уельсі» . Захід проводився за підтримки Центру інформації і документації НАТО в Україні.

Цьогорічний День Євроатлантичного партнерства був присвячений Саміту НАТО в Уельсі. Учасники Форуму обговорили основні результати та домовленості, що були досягнуті під час Саміту, зокрема, внесок НАТО у безпеку України. Дискусія була надзвичайно відвертою, динамічною, а інколи навіть провокативною.

У Форумі взяли участь українські та іноземні дипломати, представники оборонного відомства України, провідні українські експерти з питань безпеки та міжнародних відносин. Більше сотні учасників Форуму оцінили стан відносин України та НАТО з такими поважними спікерами як: заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий, заступник міністра оборони України Ігор Кабаненко, посол Норвегії в Україні Йон Єлведал Фредріксен, міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко, посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, старший науковий співробітник Атлантичної Ради США Адріан Каратницький, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, заступник директора Центру демократичного контролю над збройними силами (Швейцарія) Філіпп Флурі та ін.

Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий та директор Центру інформації та документації НАТО Наталія Немилівська

Заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий

Під час Форуму відбулася відеоконференція зі штаб-квартирою НАТО у Брюсселі. Заступник помічника генерального секретаря з надзвичайних безпекових викликів Джеймі Шей прояснив, що НАТО як організація може зробити для України.

Інтерактивність Форуму посилював TweetBeam

ІСП першим в Україні скористався унікальними можливостями програми "TweetBeam", що зробило цьогорічний Форум Україна-НАТО надзвичайно інтерактивним та динамічним. Учасники засідання через Twitter мали змогу у режимі реального часу висловити свою думку щодо питань, які порушувалися спікерами, або задати їм питання. Відповідні записи демонструвалися на великому екрані під час всього заходу.

Посол Норвегії в Україні Йон Єлведал Фредріксен та директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак

Міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко

Cтарший науковий співробітник Атлантичної Ради США Адріан Каратницький

Заступник міністра оборони України Ігор Кабаненко

Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт

Заступник директора Центру демократичного контролю над збройними силами (Швейцарія) Філіпп Флурі

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський

Координатор "Реанімаційного пакету реформ" Ганна Гопко, політолог Остап Кривдик та перший заступник ІСП Сергій Солодкий

Для участі у Форумі до Києва також приїхали експерти-євроатлантисти з різних регіонів України. Напередодні, на зустрічі учасників програм НАТО, вони разом із своїми молодшими колегами із Громадської Ліги Україна-НАТО обговорили, як збільшити підтримку НАТО серед українців, та поділилися своїми ідеями щодо можливостей розширення сфер співпраці між Україною і Північноатлантичним альянсом.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.