Публікації

Що думають в ЄС про Україну?

10:51 03.11.15
Інститут світової політики презентував 4 листопада результати унікального опитування щодо того, як громадяни 8 країн-членів ЄС сприймають конфлікт між Україною та Росією, а також як вони ставляться до європейських прагнень України.

Опитування проводилося у Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, Швеції та Нідерландах.

Переглянути повні результати опитування у 8 країнах-членах ЄС щодо сприйняття України та конфлікту на Донбасі можна тут.

Окремо результати опитування "Як громадяни ЄС сприймають конфлікт між Росією та Україною?"можна завантажити тут.

Половина мешканців шести найбільших за кількістю населення країн-членів ЄС — 46% — асоціюють Україну з війною. Такі дані були отримані під час gопереднього опитування, здійсненого з 29 травня по 4 червня 2015 року на замовлення ІСП . Поєднання України з війною здається очевидним, враховуючи події на Сході України. На другому місці серед асоціацій з Україною — Росія (18%). З одного боку, ця асоціація може бути спричинена агресією Росії проти України, а з іншого — зі сприйняттям України як держави, історично пов’язаної з Росією. Ці дві асоціації лідирували в усіх шести країнах, де проводилось опитування.

ІСП вирішив з’ясувати, що саме мали на увазі респонденти, які назвали ці асоціації, та як вони оцінюють протистояння на Сході України. Отримані дані можуть дозволити зрозуміти рівень впливу російської пропаганди у конкретних країнах ЄС, а отже, покажуть, де Україні потрібно докласти зусиль передусім.

Отже, ми поставили таке питання:

Будь ласка, вкажіть своє ставлення до кожного з перелічених тверджень, що описують поточну ситуацію навколо України.

Оцініть за шкалою 1—4, де 1 — зовсім не погоджуюсь, 2 — скоріше не погоджуюсь, 3 — скоріше погоджуюсь і 4 — повністю погоджуюсь.

• Війна з Росією

• Громадянська війна

• Збройний конфлікт, інспірований Росією

• Збройний конфлікт, інспірований Заходом

• Війна між Росією та США/Заходом

• Антитерористична операція (ATO)

Розширені результати опитування можна закачати тут

5 ГОЛОВНИХ ВИСНОВКІВ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Більшість громадян восьми країн-членів ЄС (60%) погоджуються з тим, що в Україні відбувається збройний конфлікт, інспірований Росією. Найбільше підтримують це твердження поляки (75%). Найменше так вважають французи (46%) і британці (49%).

53% опитаних вважає, що в Україні відбувається громадянська війна.

Серед громадян Німеччини та Італії найбільше тих, хто вважає, що в Україні громадянська війна (61% та 59% відповідно).

Найменше громадяни ЄС погоджуються з тим, що конфлікт на Сході України інспірований Заходом — 25% респондентів назвали саме цю відповідь.

П‘ята частина мешканців восьми країн-членів ЄС не знають, що відбувається в Україні.

Це опитування є продовженням соціологічного дослідження ІСП щодо сприйняття України в ЄС, перші результати якого були презентовані у червні цього року. Тоді були опубліковані дані опитування у 6 найбільш населених країн ЄС: Франції, Великобританії, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі.

Опитування було проведено компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у рамках проекту "Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації", який здійснюється за підтримки проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.

Зовнішньополітичний форум
21 грудня, напередодні Дня працівників дипломатичної служби України, ІСП проведе підсумкову дискусію у рамках проекту «Аудит зовнішньої політики України».
Що після Будапештського меморандуму?
5 грудня, в річницю підписання Будапештського меморандуму, Інститут світової політики проведе презентацію та обговорення дослідження ІСП щодо можливостей посилення безпеки України.
Як протидіяти агресії з обмеженими ресурсами: 10 рекомендацій
05 грудня, 2016
На основі дослідження «Безпека перехідного періоду. Як протидіяти агресії з обмеженими ресурсами» Інститут світової політики розробив десять рекомендацій, виконання яких сприятиме посиленню безпеки України.
Безпека перехідного періоду. Як протидіяти агресії з обмеженими ресурсами
05 грудня, 2016
Дослідження ІСП щодо безпекових можливостей України у межах п’яти моделей: співпраця з НАТО, регіональні безпекові утворення, озброєний нейтралітет, двосторонні безпекові механізми, а також асиметрична модель.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.