Публікації

Летальне озброєння США для України: механізми і наслідки

02:46 20.01.16
Полісі-бріф аналітика Інституту світової політики Івана Мединського.

Питання постачання американського летального оборонного озброєння в Україну було яблуком розбрату з самого початку конфлікту на Донбасі. Прихильники постачання летального озброєння стверджували, що посилення обороноздатності України є важливим для стримування Росії від спроб подальшого порушення безпекового порядку в Європі. Противники вважали, що це призведе до ескалації конфлікту. В той час, як Конгрес США постійно виступає за більш рішучу підтримку України, що включає в себе і надання летального оборонного озброєння, Адміністрація Обами до цього часу обмежувала допомогу Україні в сфері безпеки підготовкою фахівців та нелетальною зброєю. Попри це президент Обама підписав Закон про бюджет на підтримку національної оборони на 2016 рік, що зняло останні бюрократичні перепони для надання військової допомоги Україні в обсязі $300 млн., зокрема і летального оборонного озброєння. У цій аналітичній записці буде проаналізовано, як рішення США посилити обороноздатність України вплине на динаміку конфлікту на Донбасі. Основна думка полягає в тому, що надання Україні американського летального оборонного озброєння навряд чи схилить чашу терезів на користь Києва. Але це стане чітким сигналом українському народу і російському керівництву про готовність США доповнити свої дипломатичні зусилля більш конкретними діями в сфері безпеки.

Завантажити повний текст записки можна тут.

Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію уряду Швеції.

Публікація надрукована у рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.