Новини

Презентація аналітичної записки «Три сценарії розвитку відносин Україна-ЄС після виборів – 2012» в ІСП

03:30 18.10.12
В Інституті світової політики відбулася презентація аналітичної записки «Три сценарії розвитку відносин Україна-ЄС після виборів – 2012. Вплив виброчих перегонів на “М’яку силу ” України».

Парламентські вибори-2012 в Україні стали ключовим моментом у відносинах України та Європейського Союзу. Від визнання виборів вільними й чесними залежить вирішення стратегічного питання для обох сторін – підписання і ратифікація Угоди про асоціацію. Євросоюз у цілому виставив перед офіційним Києвом три умови, виконання яких має привести до політичних зрушень у двосторонньому діалозі: розв’язання проблеми вибіркового правосуддя, проведення демократичних виборів і подальше реформування країни. Представники ЄС наголошують: вирішення одного з цих питань не означатиме, що Брюссель забуде про інші два. Євросоюз сьогодні опинився перед складною дилемою. З одного боку, Брюссель не хотів би заморожувати відносини з Києвом, блокувавши підписання Угоди про асоціацію. З іншого боку, Угода про асоціацію – на сьогодні єдиний серйозний інструмент впливу ЄС на Україну. Важливою рисою нинішніх виборів в контексті діалогу Україна - ЄС є той факт, що в Євросоюзі пильно стежитимуть не лише за виборчою кампанією і днем голосування, але і за поствиборчими процесами – зокрема, формуванням правлячої коаліції. ІСП проаналізував три можливі сценарії розвитку відносин України і ЄС після виборів – негативний, статус-кво та оптимістичний. Найбільш ймовірним розвитком подій вбачається сценарій статус-кво, який не призведе суттєвих корекцій у діалозі Києва та Брюсселя ні в бік погіршення, ні в бік покращення. За цього сценарію також не виключається підписання (не ратифікація) Угоди про асоціацію у разі відносно чесних та вільних виборів. ІСП також провів опитування серед європейських експертів з проханням оцінити температуру нинішніх відносин між Україною та ЄС, а також спрогнозувати поствиборчий температурний режим. Перша оцінка становить «-12», друга – «-13», що також свідчить про низьку ймовірність суттєвих змін у відносинах.

Захід відбувся в рамках проекту «М’яка сила України в Європейському Союзі», який підтримується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ (UNITER)”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.