Новини

В ІСП відбулась відеоконференція з Джилл Догерті

01:53 26.04.13
Інститут світової політики провів відеоконференцію зі спеціальним кореспондент CNN при Державному Департаменті США Джилл Догерті.

Джил Догерті, торкнулася питань можливих змін у відносинах України та США з призначенням на пост Держсекретаря Джона Керрі, а також представила свій погляд на перспективи поширення гендерної рівності в Україні та світі.

Основна проблема в наші дні, за словами Догерті, полягає в тому, що жінка дійсно повинна прагнути мати вплив у суспільстві, а не тільки робити вигляд, що його має: «Феномен, коли жінка робить вигляд, що має владу, а насправді вона ніхто і ніколи не буде ні на що впливати, я називаю «менталітетом доярки». За її словами, таким менталітетом характеризувалися радянські часи, коли жінки насправді були позбавлені реальних прав порівняно з чоловіками.

Догерті також підкреслила, що робота в політиці - це «дуже важка праця». «Тому, якщо жінки дійсно хочуть брати участь у політиці, вони повинні скооперуватися. Дуже важко досягати успіху без політичних партій або організацій », - підкреслила американський журналіст.

Під час відеомосту пані Догерті також зауважила, що «налагодження відносин з США залежить від України».Догерті закликала Україну взяти на себе ініціативу з вибудовування відносин з США, що неможливо без «наведення порядку у внутрішній політиці». «Звичайно ж, є певний рівень взаємин України і США. Але сьогодні фокус США перемістився на вирішення більш важливих і пріоритетних проблем, пов'язаних з ситуацією в Ірані, Сирії, Північної Кореї ».

Це твердження підтримав і Джеймс Коллінз, посол США в Росії (1996-2001), який також брав участь у відеоконференції Інституту світової політики. Він зазначив, що США вибудовують свою зовнішню політику, намагаючись також вирішити свої внутрішні проблеми. «Україна не може нічого дати і самій Америці, а тому втратила увагу Білого дому. Звичайно ж, Україна далека від реалізації принципів демократії, на яких базується американське суспільство, але це не є зараз пріоритетом для Держдепу », - сказав Коллінз.

Відеоконференція проходила в рамках проекту «Віртуальний форум глобальних лідерів-жінок» за підтримки Інтерньюзу, Агентства США з міжнародного розвитку та Центру Карнегі у Вашингтоні.

Відеоконференція проводиться в рамках проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів», що реалізується за підтримки Інтерньюз, Агентства США з міжнародного розвитку та Фонду Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні, округ Колумбія

Метою проекту є обговорення питань гендерної рівності та сприяння більш активній участі українських жінок в політичному та суспільному житті. У заході візьмуть участь українські політики, представники неурядових організацій, експерти та журналісти.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.