Новини

«Вуличний євроуніверситет» відбувся у Миколаєві. Фоторепортаж

01:51 14.09.13
Інститут світової політики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» презентував 12 вересня 2013 року «Вуличний євроуніверситет» у Миколаєві – виставку карикатур про переваги європейської інтеграції для України.

На відкритті виставки «Є краща сторона Європи» з лекцією на тему європейської інтеграції виступили почесні гості – посол Європейського Союзу Ян Томбінські та заступник посла Швеції Мортен Енберг. Посол ЄС зауважив, що Угода про асоціацію - це чіткий план реформ, здійснення яких дозволить Україні стати модерною і конкурентною державою, з якої б не хотіли виїжджати люди. Шведський дипломат, в свою чергу, наголосив, що українському народу не треба боятися змін на шляху до європейської інтеграції.

Миколаївчани мали змогу поспілкуватися також із експертами ІСП – поставити питання, які їх цікавлять в контексті європейської інтеграції держави, директору Інституту Альоні Гетьманчук та першому заступнику директора Сергію Солодкому.

В рамках проекту «Є краща сторона Європи» Інститут світової політики розпочав кампанію «Скажи YES! освіті в ЄС» з інформування українських студентів про переваги, які відкриє для них членство України в Erasmus. На виставці була представлена інфографіка про перспективи навчання за кордоном.

Крім того, Посол Європейського Союзу презентував нову інформаційну кампанію Представництва ЄС в Україні під назвою «Будуймо Європу в Україні», метою якої є поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. В рамках нової кампанії мешканці Миколаєва мали змогу подивитися та взяти участь у вуличному спектаклі "Європа на твоїй вулиці", під час якого актори в інтерактивній формі продемонстрували відносини Україна - ЄС та переваги євроінтеграції.

«Вуличні університети», організовані Інститутом світової політики, вже були представлені в інших містах України: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі. Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя в Україні та країнах ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

«Вуличний євроуніверситет» – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. У рамках «Вуличного євроуніверситету» проходить виставка карикатур, які охоплюють найбільш значущі проблеми європеїзації з відповідними коментарями.

Захід відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект «Вуличних євроуніверситетів» раніше був підтриманий USAID, UNITER, Pact, Global Reporting та Swedish Institute.

Проект «Скажи YES! освіті в ЄС» реалізується за підтримки уряду Чеської Республіки.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.