Новини

ІСП презентував у Херсоні Вуличний євроуніверситет

03:36 14.09.13
Інститут світової політики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» презентував 13 вересня 2013 року Вуличний євроуніверситет у Херсоні – виставку карикатур про переваги європейської інтеграції для України.

На відкритті виставки «Є краща сторона Європи» з лекцією на тему європейської інтеграції виступив почесний гість – заступник посла Швеції Мортен Енберг. Шведський дипломат розповів про економічні та соціальні відносини Швеції з Україною та перспективи підписання Угоди про Асоціацію.

Мешканці Херсону мали змогу поспілкуватися також із експертами ІСП – поставити питання, які їх цікавлять в контексті європейської інтеграції держави, директору Інституту Альоні Гетьманчук та першому заступнику директора Сергію Солодкому.

Вуличні університети вже були представлені в інших містах України: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві. Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя в Україні та країнах ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

Вуличний євроуніверситет – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. У рамках Вуличного євроуніверситету проходить виставка карикатур, які охоплюють найбільш значущі проблеми європеїзації з відповідними коментарями.

Заступник міського голови Херсону Сергій Черевко завітав на Вуличний євроуніверситет та поспілкувався зі шведським дипломатом та директором ІСП.

ІСП висловлює подяку священику Дмитрієву Сергію, керівнику Херсонської міської громадської молодіжної організації "Молодіжний християнський рух "АНАСТАСІС", за активну допомогу в організації Вуличного євроуніверситету в Херсоні.

ІСП висловлює подяку вчителям та учням Херсонського академічного ліцею ім. О.В. Мішукова, студентам факультету історії, психології та соціології Херсонського державного університету та інформаційному центру Європейського Союзу при ХДУ за огранізаційну допомогу у встановленні експозиції.

Директор ІСП Альона Гетьманчук та заступник посла Швеції Мортен Енберг розповідають про місію Вуличного євроуніверситету на херсонському обласному державному телеканалі "Скіфія".

Інститут світової політики також висловлює подяку Центру європейської інформації у Херсоні, який є партнером проекту Вуличний євроуніверситет. Центри європейської інформації сприяють проведенню Вуличних євроуніверситетів у регіонах.

Захід відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект Вуличних євроуніверситетів раніше був підтриманий USAID, UNITER, Pact, Global Reporting та Swedish Institute.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.