Новини

Вуличний євроуніверситет завітав до Черкас. Фоторепортаж

10:34 28.09.13
Інститут світової політики за підтримки Посольства Королівства Швеції презентував 26 вересня 2013 року Вуличний євроуніверситет у Черкасах – виставку карикатур про переваги європейської інтеграції для України.

На відкритті виставки з лекцією на тему європейської інтеграції виступили почесні гості – заступник посла Королівства Швеції Мортен Енберг та перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Павел Хробак. Мортен Енберг зазначив, що економіка України від підписання Угоди про асоціацію тільки виграє. Крім того, європейські дипломати розповіли українській молоді про можливості навчання у Європейському Союзі та переваги європейської освіти.

Мешканці Черкас мали змогу поспілкуватися також з першим заступником комітету з євроінтеграції Іриною Геращенко та експертами ІСП – поставити питання, які їх цікавлять в контексті європейської інтеграції держави.

Вуличні університети вже були представлені в інших містах України: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуку, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні. Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя в Україні та країнах ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

Вуличний євроуніверситет – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. У рамках Вуличного євроуніверситету проходить виставка карикатур, які охоплюють найбільш значущі проблеми європеїзації з відповідними коментарями.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Бакланова Марина Леонідівна поспілкувалася з експертами ІСП та виступила з вітальним словом на відкритті виставки.

Учні черкаських шкіл представили на малюнках своє бачення співробітництва України та ЄС.

Захід відбувається за підтримки Посольства Королівства Швеції. Проект Вуличних євроуніверситетів раніше був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження»,USAID, UNITER, Pact, Global Reporting та Swedish Institute.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.