Новини

ІСП провів у Житомирі Вуличний євроуніверситет. Фоторепортаж

10:04 30.09.13
Інститут світової політики за підтримки Посольства Королівства Швеції презентував 27 вересня 2013 року Вуличний євроуніверситет у Житомирі – виставку карикатур про переваги європейської інтеграції для України.

На відкритті виставки з лекцією на тему європейської інтеграції виступили почесні гості – посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, заступник посла Королівства Швеції в Україні Мортен Енберг та заступник посла Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Посол розповів про євроінтеграційний досвід Чехії та зауважив, що кожен гомадянин повинен зробити свій внесок в розвиток країни. Крім того, він зазначив, що тісне співробітництво з ЄС не буде заважати Україні співпрацювати з іншими країнами - не членами Союзу та тільки посилить їх економічні та торгові відносини.

Мешканці Житомира мали змогу поспілкуватися також із експертами ІСП – поставити питання, які їх цікавлять в контексті європейської інтеграції держави, директору Інституту Альоні Гетьманчук та першому заступнику директора Сергію Солодкому.

Вуличні університети вже були представлені в інших містах України: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуку, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах. Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя в Україні та країнах ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

Вуличний євроуніверситет – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. У рамках Вуличного євроуніверситету проходить виставка карикатур, які охоплюють найбільш значущі проблеми європеїзації з відповідними коментарями.

Заступник міського голови Житомира, Наталія Леонченко, відвідала Вуличний євроуніверситет та виступила з вітальним словом на відкритті виставки.

ІСП висловлює подяку професору Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Діковій-Фаворській Олені за допомогу в організації Вуличного євроуніверситету в Житомирі.

Захід відбувається за підтримки Посольства Королівства Швеції. Проект Вуличних євроуніверситетів раніше був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження»,USAID, UNITER, Pact, Global Reporting та Swedish Institute.

Аудит зовнішньої політики. Рекомендації до Стратегії зовнішньої політики
21 грудня, 2016
Висновки та рекомендації, викладені у цій публікації ІСП, базуються на аналізі двосторонніх відносин України з 17 країнами, низці опитувань ключових стейкхолдерів, а також загальнонаціональному опитуванні громадян.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.