Новини

ІСП провів у Житомирі Вуличний євроуніверситет. Фоторепортаж

10:04 30.09.13
Інститут світової політики за підтримки Посольства Королівства Швеції презентував 27 вересня 2013 року Вуличний євроуніверситет у Житомирі – виставку карикатур про переваги європейської інтеграції для України.

На відкритті виставки з лекцією на тему європейської інтеграції виступили почесні гості – посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, заступник посла Королівства Швеції в Україні Мортен Енберг та заступник посла Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Посол розповів про євроінтеграційний досвід Чехії та зауважив, що кожен гомадянин повинен зробити свій внесок в розвиток країни. Крім того, він зазначив, що тісне співробітництво з ЄС не буде заважати Україні співпрацювати з іншими країнами - не членами Союзу та тільки посилить їх економічні та торгові відносини.

Мешканці Житомира мали змогу поспілкуватися також із експертами ІСП – поставити питання, які їх цікавлять в контексті європейської інтеграції держави, директору Інституту Альоні Гетьманчук та першому заступнику директора Сергію Солодкому.

Вуличні університети вже були представлені в інших містах України: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуку, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах. Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя в Україні та країнах ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

Вуличний євроуніверситет – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. У рамках Вуличного євроуніверситету проходить виставка карикатур, які охоплюють найбільш значущі проблеми європеїзації з відповідними коментарями.

Заступник міського голови Житомира, Наталія Леонченко, відвідала Вуличний євроуніверситет та виступила з вітальним словом на відкритті виставки.

ІСП висловлює подяку професору Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Діковій-Фаворській Олені за допомогу в організації Вуличного євроуніверситету в Житомирі.

Захід відбувається за підтримки Посольства Королівства Швеції. Проект Вуличних євроуніверситетів раніше був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження»,USAID, UNITER, Pact, Global Reporting та Swedish Institute.

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.