Новини

ІСП презентував Вуличний євроуніверситет у Сімферополі

04:35 24.10.13
24 жовтня 2013 року у Сімферополі відбувся Вуличний євроуніверситет, в рамках якого пройшла виставка малюнків про переваги європейської інтеграції для України.

Захід був організований Інститутом світової політики за підтримки Посольства Великобританії в Україні.

Із імпровізованою лекцією на тему європейської інтеграції виступив заступник голови Місії Великої Британії в Україні Мартін Дей.

Британський дипломат зауважив, що Україна має багатий потенціал для розвитку, і Угода про Асоціацію з ЄС допоможе країні використати цей потенціал для поліпшення життя громадян України. Крім того, Мартін Дей підкреслив, що після підписання Угоди Україна матиме залежно від сектору економіки період до 15 років для адаптації європейських норм та стандартів. Водночас Європейський Союз ліквідує 97% усіх тарифів для українських товарів у перший день набуття чинності документа.

Пан Дей нагадав, що Британія поки що не прийняла рішення щодо підписання .Угоди під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі наприкінці листопада: «Не тому, що ми не хочемо цього. Ми хочемо. Але Україна має відповідати низці умов. Поки що ми не впевнені, що Україна їм відповідає. Ми хочемо побачити докази того, що український уряд розуміє і щиро бажає зробити це».

Гості виставки також мали змогу поставити питання, які їх цікавлять в контексті євроінтеграції, заступнику директора ІСП Сергію Солодкому.

Вуличні євроуніверситети раніше успішно пройшли у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах та Житомирі, Запоріжжі.

Малюнки, представлені на виставці, ілюструють дві реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного, політичного життя України та держав-членів ЄС. Карикатури були створені відомими українськими художниками: Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським на замовлення Інституту світової політики.

Музей рідкісної книги при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського

Заступник голови місії Великої Британії в Україні Мартін Дей та перший заступник директора ІСП Сергій Солокий розповідають про аспекти євроінтеграції на ТРК Крим

Запрошення до участі: Навчання для журналістів з висвітлення питань, пов’язаних з ЄС
Центр євро-атлантичної інтеграції та демократії (аналітичний центр у Будапешті) разом з Інститутом світовoї політики організовують навчальну програму, що дозволить молодим українським журналістам поглибити розуміння питань і процедур, пов’язаних з ЄС.
Підписатися на новини ІСП
×
Підписатися на новини ІСП
Якщо ви бажаєте отримувати на ваш e-mail новини ІСП, ви можете підписатися на розсилку. Листи будуть надходити, коли на сайті з`являться свіжі новини, але не частіше, ніж три рази на тиждень.