Проекти

b-00006116-a-00001090
Нова європейська політика

18:09 25-4-2014

Із січня 2013 року Інститут світової політики втілює проект «Нова європейська політика». Мета проекту – роз’яснення українцям ключових переваг європейської інтеграції України. Головне завдання – дати конкретні рецепти розбудови успішної держави.У рамках проекту проведено низку публічних дискусій у Києві, Дніпропетровську, Одесі та Донецьку. До кінця року Інститут світової політики проведе ще низку круглих столів в обласних центрах за участі кращих експертів України та Євросоюзу. Місцеві аналітики, громадські діячі, представники органів місцевої влади отримують змогу обговорити з провідними київськими експертами та послами країн-членів ЄС найважливіші кроки європеїзації України – зокрема, боротьбу з корупцією, реформування судової системи, правоохоронних органів та прокуратури.\
Проект розпочався з дискусії у Києві на тему: «Вікно можливостей: що очікує ЄС від України та Україна від ЄС?», яка відбулася 12-го березня 2014 року за участі послів країн-членів ЄС, провідних українські експертів та дипломатів. Під час заходу ІСП презентував аналітичну записку «Заклик до ЄС — час вступати в гру. Очікування України від Європейського Союзу». Із повним текстом аналітичної записки українською та англійською мовами можна ознайомитись тут.

Детальніше про публічні дискусії, організовані ІСП, можна дізнатися за посиланнями, наведеними нижче:

1. Дискусія: «Вікно можливостей: що очікує ЄС від України та Україна від ЄС?» у Києві, 12 березня 2014 року

{1}

2. Дискусія «Нова європейська політика» у Дніпропетровську, 18 березня 2014 року

{2}
3. Дискусія «Нова європейська політика» в Одесі, 3 квітня 2014 року
{3}
4. Дискусія «Нова європейська політика» у Донецьку, 16 квітня 2014 року
{4}
5. Міжнародна конференція «Нова європейська політика: від слів до дій» у Києві, 15 травня 2014 року
{5}
6. Презентація дослідження «Європейський президент» у Києві, 19 травня 2014 року
{6}
З повним текстом публікації «Європейський президент» українською мовою можна ознайомитись тут.
7. Робочий візит представників кращих аналітичних центрів Європи до Києва 14-16 травня 2014 року
{7}
Інститут світової політики також організовує регулярні медіа-клуби, присвячені питанням європейської інтеграції України. Перший такий захід був присвячений перспективам «Східного партнерства»; він відбувся за участі спеціального посланника з питань «Східного партнерства» Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Петера Мареша.

На другому Медіа-клубі під назвою «Безвізовий режим з ЄС: коли Україна наздожене Молдову?» учасники обговорили кроки, які необхідно зробити Києву для введення безвізового режиму між Україною та ЄС з 1 січня 2015 року.

5-го червня учасники Медіа-клубу «Відкрите небо з ЄС: чи стане дешевше літати?» обговорили перспективи та дати підписання Угоди про єдиний авіаційний простір між Україною та ЄС.
{9}
20-го червня Інститут світової політики організував Медіа-клуб «Нова європейська політика: хто в ЄС наш друг?», щоб з’ясувати, хто з країн-членів ЄС найактивніше в своїй політиці підтримує Україну. Учасники Медіа-клубу обговорили настрої, які панують серед політичних еліт Європейського Союзу щодо подій в Україні.
{12}
Під час Медіа-клубу було оприлюднено результати експертного опитування «Хто в ЄС наш друг?», проведеного ІСП напередодні. 42 українських експерти оцінили рівень підтримки України кожною країною-членом ЄС за десятибальною шкалою. З повними результатами можна ознайомитися тут.

24 червня Інститут світової політики провів Медіа-клуб на тему: «Як Угода про асоціацію з ЄС змінить Молдову, Грузію та Україну?» за участі Директора Департаменту ЄС Міністерства закордонних справ України Всеволода Ченцова, Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Іона Стевіле та Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби.
{11}
Відносини України з США і ЄС стали предметом обговорення учасників Медіа-клубу, що відбувся в ІСП 9-го липня. У зустрічі з журналістами взяли участь заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень (Вашингтон) Самуель Чарап та Директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга,.
Медіа-клуб: «Політика США і ЄС щодо України: все ще єдина?»
{13}
18 липня в Інституті світової політики відбувся Медіа-клуб з Міністром Кабінету міністрів України Остапом Семераком на тему:«Хто координуватиме виконання Угоди про асоціацію з ЄС?» Міністр розповів про створення Урядового офісу з питань європейської інтеграції для координації та моніторингу процесу імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Цей український офіс виступить партнером відповідної структури в ЄС – Групи підтримки України, яку очолює Петр Балаш.
{14}
У рамках проекту експерти Інституту світової політики у партнерстві з кращими профільними експертами України підготували інфографічні матеріали, присвячені боротьбі з корупцією та судовій реформі. У доступній формі ілюстрації показують, де ми знаходимося нині і які зміни – з використанням кращого досвіду країн ЄС – Україні варто ближчим часом імплементувати. Одне з завдань ініціативи поліпшити знання українців про ті реформи, які можуть радикально змінити життя кожного громадянина уже найближчим часом. Ці кроки, зокрема, обговорюються під час регіональних круглих столів Інституту світової політики під назвою «Успішна Україна: з чого слід починати?».

Посилання на інфографіку нижче:

1. Боротьба з корупцією: що потрібно знати кожному
2. Який суд, прокуратура та міліція потрібні Україні
Проект Інститут світової політики широко висвітлюється як у центральних, так і в регіональних мас-медіа. Провідні мас-медіа України публікують на своїх шпальтах матеріали експертів аналітичного центру про проект. Зокрема, в газеті «День» було опублікувано статтю директора ІСП Альони Гетьманчук та першого заступника директора ІСП Сергія Солодкого під назвою «Нова європейська політика», про підсумки дискусії в Донецьку аналітики опублікували свої матеріали в «Українській правді» та газеті «День». На сайті інформаційно-аналітичного агентства «Главком» вийшла стаття аналітика ІСП Дар’ї Гайдай на тему боротьби з корупцією під назвою «Знищити менталітет мовчання».

Проект “Нова європейська політика” здійснюється за підтримки проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact. Партнерами ІСП виступають Центр політико-правових реформ, представництво Transparency International в Україні та Центр протидії корупції.