Інститут світової політики – перший український аналітичний центр, який реалізував комплексний проект вивчення «м’якої сили» регіональної, а не світової потуги України.Мета проекту – зробити Україну популярною та привабливою серед держав-сусідів з тим, щоб Україна могла користуватися цією привабливістю на користь власних державних інтересів. Промо-відео проекту «М’яка сила» України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики».Професор Гарвардського університету, автор терміну “м’яка сила”, Джозеф Най пояснює, що здатність держави здатність досягати своєї мети завдяки власній привабливості, а не примусу. У контексті «м’якої сили» зазвичай йдеться про держави-світові лідери – США, країни ЄС, Росію або Китай. Проте «м’яку силу» може мати будь-яка країна.
За допомогою спеціально розробленої методології, схваленої особисто Джозефом Наєм, Інститут світової політики оцінив потенціал «м’якої сили» України у шести державах регіону: Білорусі, Грузії, Молдові, Польщі, Росії та Румунії. Методологія дослідження складалася з п’яти компонентів: теоретичне дослідження за понад 30 кількісними та якісними індикаторами (привабливість політичного курсу України, впливовість української громади, популярність української продукції, активність та ефективність українського посольства у досліджуваній країні, тощо), моніторинг преси у досліджуваних країнах, експертне опитування, участь у якому взяли понад 100 експертів з досліджуваних країн, та відео-конференції з Джозефом Наєм (cтенограма) та Адамом Міхніком, шеф-редактором видання “Gazeta Wyborcza” (cтенограма).
{5}
Інститут світової політики вивів індекс «м’якої сили» України у регіоні на основі середнього арифметичного зведених оцінок експертів кожної з досліджуваних країн за десятибальною шкалою. Так, наразі найвищий індекс «м’якої сили» України зафіксовано у Молдові (6,3 бали), найнижчий – у Румунії (2,88 бали). У Грузії – 5,33 бали, у Білорусі – 4,59 бали, у Польщі – 4 бали. Інститут світової політики представив низку практичних рекомендацій для українського уряду щодо збільшення «м’якої сили» України в усіх країнах регіону. Повний текст дослідження «М’яка сила» України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики» доступний тут.
Також на замовлення Інституту світової політики 16 закордонних та 5 українських художників виконали 50 графічних малюнків на тему «Україна очима сусідів».
{8}
{9}
Презентація дослідження «М’яка сила» України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики» відбулася 23 вересня 2011 року. Захід відвідали представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, дипломати, представники ділових кіл Києва, художники, письменники, громадські діячі, журналісти.
{1}
{2}
Для того, щоб поширити результати проекту серед якомога більшої аудиторії, Інститут світової політики 24 та 25 вересня провів «Вуличний університет» у самому центрі столиці – на вул. Хрещатик навпроти Київської міської державної адміністрації. Під час експозиції графічних робіт експерти ІСП розповіли відвідувачам, як сприймають Україну в державах-сусідах.
{3}
{4}
У жовтня експозиція графічних малюнків «Україна очима сусідів» була презентована у центральній частині Вашингтону на Дюпонт Сьокл (Dupont Circle).
{11}
А в грудні переглянути експозицію мали змогу українські народні обранці під час виставки можна завантажити тут.
Дослідження було підготовлено в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.