У період з 11 по 14 вересня 2011 року, група неурядових експертів з Республіки Молдова, Придністров’я, Росії, України та Європейського Союзу зустрілася в Академії Франкенварте, Німеччина, м. Вюрцбург, в рамках першої зустрічі Робочого форуму з вирішення придністровського конфлікту.Зустріч відбулася за підтримки Фонду Карнегі за міжнародний мир, Фонду Фрідріха Еберта, Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН РФ, Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН.Заснований на досвіді т.зв. Дартмутських Діалогів, які були спрямовані на просування “стійкого діалогу” між Заходом і Радянським Союзом під час холодної війни, Форум спрямований на зміцнення взаємної довіри та поваги між сторонами, втягненими у придністровський конфлікт. Головна мета Форуму не є врегулювання придністровського конфлікту чи визначення остаточного статусу для Придністров’я, а швидше за все розвиток кращого розуміння інтересів всіх учасникі в процесу і вивчення різних можливостей для зміцнення довіри, а також розвиток мережі багатосторонніх контактів для зв’язування процесу прийняття рішень на вищому рівні з громадянським суспільством , в контексті вирішення конфлікту в майбутньому.
Перша, інавгураційна, зустріч Форуму призвела до плідних дискусій про вплив конфлікту на життя людей, про роль зовнішніх акторів і про механізми по врегулюванню конфлікту. Учасники дійшли висновку, що фокусування на заходах щодо зміцнення довіри та ініціативи громадянського суспільства допоможуть подолати існуючий політичний «глухий кут» в процесі придністровського врегулювання і підтримати нещодавно оголошене відновлення офіційних переговорів у форматі “5 +2”. Відповідно до формату “стійкого діалогу”, Робочий форум знову зустрінеться через 6 місяців для оцінки досягнутого прогресу, визначення нових викликів і пропозиції нових можливостей для просування вперед.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.