В Інституті світової політики 28 серпня відбулася відеоконференція з Расою Юкнявічене, міністром оборони Литви.Цей захід є частиною проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів», що реалізується за підтримки Інтерньюз.
Під час відеоконференції були обговорені питання гендерної рівності в Литві; також міністр відповіла на запитання, пов’язані з євроатлантичною інтеграцією, розвитком демократії в Україні, безпековими тенденціями в регіоні.
Міністр оборони Раса Юкнявічене наголосила на тому, що питання гендерної рівності має глибоке коріння в історії Литви. За її словами, литовці демонстрували прогресивність у цьому раніше, аніж чимало нині розвинутих демократій у Європі. Так, вона нагадала, право голосу литовські жінки здобули ще в 1920 році, тоді як француженки змогли ним користатися лише після 1945 року. Пані Юкнявічене також зазначила, що в Збройних силах Данії налічується шість відсотків жінок, а в Литві – 11%. Особливий наголос міністр зробила на тому, що ключові посади в країні нині обіймають жінки – президент Даля Грібаускайте, спікер сейму Ірена Дягутене, міністр фінансів Інгрида Шимоніте.
Ділячись секретом власного політичного успіху, міністр наголосила, що важливо володіти лідерськими здібностями, мати високу кваліфікацію в певній сфері. Зокрема, пані Раса Юкнявічене займалася оборонними питаннями з 1996 року, коли була обрана до литовського парламенту.
Окрему увагу міністр оборони приділила українському питанню. Відповідаючи на запитання, вона наголосила на ключовому значенні України для європейської безпеки: «Якщо ми втратимо Україну як демократичну країну в нашій родині європейських держав, то це створить більше викликів у майбутньому для безпеки». Вона наголосила, що Вільнюс зацікавлений в тому, аби «Україна була демократичною, прогнозованою, дружньою країною разом із іншими європейськими країнами».
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.