Корекція курсу

12:47 3-3-2017

Автор карикатури: Олег Смаль.

У США не вщухають дискусії щодо впливу Росії на президентські вибори та зв’язків команди Трампа з Кремлем. На тлі чергового скандалу через зустрічі новопризначеного генпрокурора США з послом Росії (про які він «забув» згадати під час слухань у Конгресі), з’явилося повідомлення про призначення Фіони Хілл, гострого критика Кремля, директором відділу Росії та Європи при Раді національної безпеки. Сам Трамп запекло заперечує будь-які зв’язки з Росією і обіцяє при потребі бути з Путіним жорсткішим, ніж Клінтон чи Обама.

Як відзначила Альона Гетьманчук у коментарі газеті “День”, Росія є тією закордонною країною, яка визначила тональність першого місяця президентства Трампа, і через яку відбулась перша серйозна політична криза в адміністрації з відставкою радника з питань нацбезпеки Флінна.

«Загалом, той факт, що риторика нової адміністрації, її контакти, а також наміри щодо Росії залишаються під постійним двопартійним і медійним мікроскопом в США, грає Україні на руку. При таких розкладах Трамп ще може спробувати імплементувати елементи політики Russia first (спочатку Росія), але в нього вже точно не вийде імплементувати політику Russia only (тільки Росія). Ні «великої оборудки», ні виконання Мінських домовленостей в класичному путінському розумінні не відбудеться».