Інфографіка

b-00044524-a-00001864-1
Коли ми діждемося Вашингтона з новим і праведним законом?

12:19 10-12-2015

Карикатуру на замовлення Інституту світової політики підготував Олег Смаль. Проект реалізовується за підтримки інформаційно-аналітичного агентства “Главком”.Цитата: Т.Г. Шевченко. Юродивий \
Промова Джозефа Байдена у Верховній Раді, безперечно, одна з найсильніших, яку виголошували у цій будівлі. Віце-президент задіяв все красномовство і харизму, щоб донести до українського керівництва і всього політичного класу одну просту істину: вам випав унікальний шанс стати засновниками великої країни, і глибоко в душі ви всі знаєте, що для цього потрібно зробити.
Це був виступ не віце-президента, а звернення досвідченого політика, який неодноразово був свідком того, як молоді демократичні уряди ставали жертвами власних політичних чвар, корупції та недалекоглядності. Візит Байдена став черговим нагадуванням, що за океаном бачать і розуміють набагато більше, ніж того хотілося б керманичам у Києві. Створення Антикорупційного бюро – це не те досягнення, яким варто вихвалятися. Справжня боротьба з корупцією – це конкретні судові процесу у незалежних судах. У Вашингтоні чекають на результати, обіцянок вже було достатньо.
Наступного року США повністю зануряться у президентську передвиборчу кампанію. Для Обами і Байдена це буде останній рік у Білому дому, час подбати про свою спадщину (legacy). Чи стане Україна частиною цієї спадщини? Байден дав чітко зрозуміти, що вікно можливостей ще відкрито. Під час виступу і на всіх зустрічах віце-президент зберігав оптимізм, однак за його усмішкою крилося рішуче і безапеляційне останнє американське попередження: не змарнуйте і цей шанс.
{1}

Більше про значення візиту Джо Байдена читайте у статті директорки ІСП Альони Гетьманчук “Візит Байдена. Чи перетвориться партнер на співучасника?”