Інфографіка

o-00053470-a-00001886-1
Несподіваний візит

12:21 14-1-2016

Карикатуру на замовлення ІСП підготував Олексій КустовськийПроект реалізyється за підтримки інформаційно-аналітичного агентства “Главком”\
Режим таємності, який супроводжував візит нового представника Росії у трьохсторонній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Бориса Гризлова до українського столиці, породив чимало інтерпретацій та домислів. Про що домовлявся колишній спікер російської Держдуми з Петром Порошенком? Чому українці мали довідуватися про цю зустріч від якихось анонімних джерел, а не від представників влади?

Росіяни здавна полюбляли практику безкраваткової дипломатії, неформальних перемовин. Зрештою від цієї нічної «неформальності» страждали інтереси України. Згадаймо хоча б спонтанне рішення Леоніда Кучми 2003 року про приєднання України до Єдиного економічного простору (ЄЕП), чи про нічні переговори Тимошенко з Путіним 2009 р. Якщо українській владі так соромно від своїх вчинків, що вона намагається їх приховати, то можливо ліпше їх взагалі не допускати? Навіщо було наполягати на посередництві західних партнерів, створенні нормандського, женевського форматів, якщо потім все вирішується на двосторонці потайки?

{1}