Новини

b-00105578-a-00002179
Альона Гетьманчук представила рекомендації ІСП у Верховній Раді

09:55 17-11-2016

16 листопада Альона Гетьманчук, директорка ІСП, представила рекомендації щодо відносин України і США під час круглого столу у Верховній Раді.Тема круглого столу: «Наслідки президентських виборів у Сполучених Штатах Америки для України. Стратегія подальших дій». Засідання відбулося за ініціативи підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.\
Альона Гетьманчук презентувала мемо ІСП щодо політики України стосовно США після обрання 45 глави Білого дому, а також рекомендації з “Аудиту зовнішньої політики: Україна-США”.
{1}
Представники законодавчої, виконавчої влади та неурядових організацій обговорили результати президентських виборів у США з метою вироблення бачення подальшого розвитку відносин між Україною та США.
{2}
Модератор Світлана Заліщук, голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету ВРУ у закордонних справах, так підсумувала результати обговорення:
– наразі зарано робити висновки про те, як зміниться побудова двосторонніх відносин між США та Україною з обранням Дональда Трампа американським президентом. Потрібен спокійний та виважений підхід у налагодженні комунікації з новою владою у Вашингтоні
– загальне схвалення отримала теза про те, що українській владі потрібно виробити уніфіковану стратегію відносин з Вашингтоном та окреслити конкретні цілі та меседжі, що їх зможе почути та зрозуміти американська сторона.
– учасники наголосили на важливості правильної комунікації тих успіхів, що їх вже добилася наша держава в ході проведення реформ
– дійшли згоди, що Україні варто першою запропонувати стратегію відносин з Вашингтоном, не чекаючи на перших кроків від американської сторони.
– серед пріоритетів України у співпраці з США експерти виділили сферу безпеки, макрофінансову і економічну допомогу. Було наголошено на важливості донести до американської влади важливість українського питання для усього регіону центрально-східної Європи.

За її словами, низка ідей та пропозицій будуть включені до рекомендацій за результатами парламентських слухань щодо зовнішньої політики 7 грудня.