Новини

b-00001312-a-00000364-1
Інститут світової політики провів відеоконференцію з Вашингтоном

11:01 27-4-2011

Інститут світової політики організував відеоконференцію з Вашингтоном.Учасниками заходу були: представник Державного департаменту Лоренс Сільвермен (керівник департаменту зі співпраці з Білоруссю, Молдовою і Україною); Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, Семюель Чарап, директор програм із Росії та Євразії Центру за американський прогрес та Кеті Фокс, заступник директора департаменту Євразії Національного демократичного інституту.Під час відеоконференції на тему «Іти й жувати гумку одночасно? Поєднання інтересів і цінностей в українсько-американських відносинах» провідні експерти, дипломати, журналісти з України та США обговорювали нинішній стан відносин Києва та Вашингтона.

Як зазначила Кеті Фокс, США не помітили за останній рік позитивної динаміки розвитку демократії в Україні. Вона зауважила, що в Україні відбуваються політичні переслідування представників попереднього уряду.

Такої ж думки дотримується Лоуренс Сільверман, який наголосив: “Хоча Україна випереджає в розвитку демократії багатьох своїх сусідів, вона має ще вирішити багато проблемних питань, і ми про це нагадуємо українському уряду. США побачили певні проблеми під час місцевих виборів в Україні, про що ми відкрито сказали українській владі”.
За його словами, США прагнуть побачити прогрес у Конституційній реформі, до якої мають бути залучені всі зацікавлені сторони.

Значну увагу привернула також проблема створення Зони вільної торгівлі з ЄС. Як заявив Лоуренс Сільверман, США не мають підстав сумніватися в тому, що Угода між Україною та ЄС про створення ЗВТ буде підписана до кінця року.

Водночас, на його думку, членство в митному союзі з Російською Федерацією не відповідає інтересам України. “Митний союз не відповідає принципам СОТ, членом якої є Україна. У довгостроковій перспективі, вигідною для України є саме Зона вільної торгівлі. Зі вступом до митного союзу Україна зазнає значних втрат”, переконаний він.

Відповідаючи на питання, чи можливе створення митного союзу за умови, що Росія приєднається до СОТ, експерт Центру за американський прогрес Семюель Чарап зазначив: “Навіть якщо припустити, що це станеться, не потрібно забувати, що Україна вже матиме на той час Зону вільної торгівлі з ЄС. Виходячи з цього, митний союз може суперечити українським інтересам і втратить свою актуальність”.

Стратегічну важливість європейського курсу України підкреслив і колишній Посол США Вільям Тейлор. “Належне місце України в Європі”, вважає він.

Учасники погодилися, що відносини між США та Україною відповідають рівню Стратегічного партнерства. Зокрема, за словами Лоуренса Сільвермана, про це свідчить підвищення рівня Комісії США-Україна по стратегічному партнерству. “Ми відкриваємо нові сфери співробітництва, зокрема це питання сланцевого газу. Ми також підтримаємо проекти для боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні”, – зауважив він.

Захід, був організований в партнерстві з Центром американського прогресу (Вашингтон), в рамках проекту, підтриманого Посольством США в Україні.

Повну версію дискусії ви можете прочитати тут.