Новини

o-00005998-a-00001068-1
Кращі аналітики Європи відвідали Україну на запрошення ІСП

16:46 20-5-2014

Інститут світової політики у партнерстві з CIDOB (Центром із міжнародних справ, Іспанія) організував робочий візит близько 20 представників кращих аналітичних центрів Європи до Києва 14-16 травня.«Ми запросили європейських колег до Києва для того, аби вони отримали інформацію про Україну з перших вуст, а не робили висновки на підставі російської пропаганди чи інформації, яку розповсюджують лобістські структури Росії на Заході. Ми також ставимо перед собою амбітне завдання розширити на Заході коло експертів із українських питань, які будуть готові дати адекватну відсіч сотням совєтологів, які навіть у момент відвертої російської агресії шукають привід, щоб виправдати Росію, а не підтримати Україну», – пояснила Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики.До Києва прибули Майкл Емерсон (Centre for European Policy Studies, Брюссель), Геральд Кнаус (European Stability Initiative, Відень), Іван Крастєв (Centre for Liberal Strategies, Софія), Ніку Попеску (EU Institute for Security Studies, Париж), Ендрю Вілсон (European Council on Foreign Relations, Лондон), Паоло Магри (International Centre for Policy Studies, Мілан), Кармен Клодін (Barcelona Centre for International Affairs), Джеймс Ніксі (Chatham House, Лондон) та ін.
У рамках візиту відбувся ряд зустрічей експертів із представниками українського Уряду, знайомство та дискусії з провідними політологами та експертами України, регіональними лідерами громадської думки, представниками громадської ініціативи «Реанімаційний пакет» та іншими.
{3}
Вітальна вечеря з експертами ІСП, українськими аналітиками та громадськими діячами.
Міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко та Баренд тер Хаар, старший науковий співробітник Нідерландського інституту міжнародних відносин «Clingendael», Гаага
{2}
{1}
Український історик, професор Георгій Касьянов та експерт Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон
{17}
В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця і експерт Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон
15 травня європейські аналітики взяли участь у міжнародній конференції високого рівня «Нова європейська політика: від слів до дій», яку Інститут світової політики організував у партнерстві з МЗС України.
{19}
Зустріч з віце-президентом зі стратегічного розвитку Американської торгівельної палати, колишнім членом урядової делегації на переговорах з ЄС Тарасом Качкою.
{6}
Зустріч із заступником Міністра оборони України Ігорем Кабаненком.
{15}
Зустріч з Міністром Кабінету Міністрів України Остапом Семераком.
{16}
{7}
Зустріч із Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Парубієм.
{20}
{8}
Спілкування з представниками Всеукраїнського єврейського комітету.
{9}
{10}
Перший заступник директора ІСП Сергій Солодкий, старший аналітик Інституту ЄС з досліджень у сфері безпеки (Париж) Ніку Попеску, старший аналітик ІСП Леонід Літра, керівник російського центру у Французькому інституті міжнародних відносин (Париж) Тетяна Кастуєва-Жан та директор ІСП Альона Гетьманчук.
{13}
Зустріч з регіональними лідерами громадської думки з Одеси, Харкова, Донецька, Львова та Дніпропетровська.
{11}
Дніпропетровський журналіст і політолог Юрій Райхель, координатор донецької платформи громадського руху «ЧЕСНО» Валентин Красноперов, учасниця Несторівської групи (експертної групи з розробки стратегічного бачення України) Вікторія Бриндза, директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І. Мечникова Володимир Дубовик і харківський політолог Юлія Біденко.
{12}
Голова правління Центру ліберальних стратегій (Софія) Іван Крастев та експерт Європейської Рада з міжнародних відносин (Лондон) Кадрі Ліік.
{18}
Зустріч з Міністром економічного розвитку та торгівлі України Павлом Шереметою.
{14}
Прощальне фото.
Візит представників європейських аналітичних центрів став можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження», а також проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні; Фонду Фрідріха Еберта в Україні.