21 квітня Інститут світової політики разом з румунськими партнерами з Фундації розвитку громадянського суспільства (CSDF) організували у Бухаресті експертну дискусію на українську тематику.Дискусія відбулася паралельно з візитом Президента України Петра Порошенка до Румунії.\
Від України участь у заході взяли Альона Гетьманчук, директорка ІСП, Леонід Літра, старший аналітик ІСП, та політолог Володимир Фесенко.
“Сьогодні Україну і Румунію поєднують спільні загрози, а не можливості. Румунія є чи не єдиним європейським сусідом України, який розуміє небезпеку мілітаризації Чорноморського регіону і Криму, зокрема. Завдання, яке стоїть перед лідерами і громадським суспільством обох країн, полягає у тому, щоб трансформувати спільне розуміння загроз у конкретні напрямки співпраці, наповнити ними двосторонній порядок денний”, – зазначила Гетьманчук.
Експерт підкреслила, що наразі відбувається переосмислення українсько-румунських відносин.
“Успішна і сильна Румунія вже не є загрозою для України. Понад те, Україна зацікавлена у сильній Румунії, яка стане її важливим партнером у регіоні. І хоча за інерцією все ще є досить високий рівень недовіри, міцніє бажання відкрити нову главу у відносинах двох країн”, – заявила директор ІСП.
{6}
{1}
{5}
{2}
{3}
{4}
Фото: Epoch Times Romania
Напередодні ІСП опублікував мемо щодо сигналів, які варто було б надіслати румунській владі та суспільству. Деякі з наших ідей прозвучали під час зустрічей Президента України з румунським керівництвом, зокрема щодо створення Чорноморського флоту.
Повний текст мемо доступний тут.
Захід був організований за підтримки Німецького фонду Маршалла (GMF).
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.