29 жовтня Інститут світової політики презентував результати масштабного проекту “Вуличний євроуніверситет”: «Що думають в регіонах про ЄС? Досвід Інституту світової політики».За шість місяців команда Інституту світової політики проїхала з «Вуличними євроуніверситетами» понад 9 тисяч кілометрів (відстань від Києва до Джакарти чи Кейптауна), завітала до тринадцяти областей України і АР Крим. Гостями унікального для України заходу стали близько 35 тисяч українців. Про це сьогодні під час презентації розповіли директор ІСП Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий. {2}
{7}
Директор ІСП Альона Гетьманчук
Своїми враженнями від спілкування з українцями в регіонах також поділилися почесні лектори «Вуличних євроуніверситетів», а саме: посол Франції в Україні Ален Ремі, посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, заступник посла Королівства Швеції в Україні Мортен Енберг та професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. Інститут світової політики нагородив всіх лекторів почесними дипломами за промотування європейської інтеграції України.
{6}
Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт
{3}
Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух
{4}
Посол Франції в Україні Ален Ремі
{8}
Заступник посла Королівства Швеції в Україні Мортен Енберг
“Багато з тих 35 тисяч осіб, з якими спілкувався Інститут світової політики, були проєвропейськими, але вони не знали, що таке ЄС і що означатиме Угода про асоціацію для відносин з Росією. Коли ми з ними спілкувалися, вони були стурбовані…Ми говорили з ними неформально та пояснювали, чому підписання Угоди про асоціацію є дуже важливим для України. І після цього вони зрозуміли що асоціацію з ЄС – це щось позитивне і воно не зруйнує відносини з Росією”, – зазначив заступник шведського посла.
{11}
Професор НаУКМА Олексій Гарань та голова Наглядової ради ІСП Віктор Шлінчак
«Вуличні євроуніверситети» відбулись у 18 містах – Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Житомирі, Запоріжжі та Сімферополі. Лекторами “Вуличних євроуніверситетів” також були: посол ЄС в Україні Ян Томбінські, заступник посла Великої Британії в Україні Мартін Дей, заступник посла ФРН в Україні Анка Фельдгузен, заступник голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова, заступник посла Чеської Республіки в Україні Павел Бучек.
Експерти ІСП визначили три найбільш проєвропейські та три найбільш антиєвропейські міста, базуючись на таких критеріях: налаштованість місцевої влади на європейський курс, рівень політичної обізнаності населення, активність місцевих громадських організацій та медіа. Найбільш теплий прийом команді ІСП був влаштований у Ніжині, Кривому Розі та Сумах. Найбільші труднощі з організацією заходу були у Харкові (тут “Вуличний євроуніверситет” так і не відбувся), Запоріжжі та Кіровограді.
Під час презентації також відбувся відеоміст з партнерами ІСП Global Reporting (Стокгольм). Представник організації Міа Лаурен поділилася враженнями від участі у “Вуличному євроуніверситеті” в Одесі. Заступник міського голови Ніжина Олег Баранков розповів про проєвропейські настрої жителів Чернігівщини, а карикатурист Ігор Бежук – історію створення першої карикатури. Ідея створити серію малюнків з двома реальностями (українською і європейською) з’явилась після того, як він намалював карикатуру, на якій зобразив українські Карпати та швейцарські Альпи. Таким чином Бежук хотів продемонструвати різницю у ставленні європейців та українців до своїх природніх багатств.
{9}
Заступник міського голови Ніжина Олег Баранков
{5}
Карикатурист Ігор Бежук
Нагороджували також головних медіа-партнерів: газету «День», «Радіо Свобода», «Дзеркало тижня».
{10}
Журналіст газети «День» Ігор Самокиш
Під час Вуличних євроуніверситетів українці мали змогу дізнатись про перспективи та виклики євроінтеграції від дипломатів країн-членів ЄС та експертів Інституту світової політики. Крім того, у рамках заходу проходила виставка карикатур, присвячених найбільш значущим проблемам європеїзації України. Відомі українські художники – Марина Туровська, Костянтин Казанчев, Ігор Бежук та Олексій Кустовський – створили серію яскравих малюнків, що доступно розкривають відмінності життя в ЄС та Україні у більш як 20 сферах.
Проект був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження», USAID, UNITER, Pact, Global Reporting, Swedish Institute, Посольством Великої Британії та Посольством Королівства Швеція .
По завершенню проекту понад 1000 буклетів було надіслано центральним та регіональним органам державної влади та місцевого самоврядування: народним депутатам України, міським головам обласних міст, головам облдержадміністрацій.
Ознайомитись з презентацією результатів проекту “Вуличний євроуніверситет” можна тут.
Фото Артема Сліпачука (газета “День”).
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.