Інститут світової політики презентував публікацію за результатами Першого форуму Україна-Росія-НАТО «Співпраця з НАТО: переваги для Росії та України». Під час презентації також відбулася відеоконференція з Москвою, в якій візли участь відомі російські експерти з питань безпекиПід час презентації експерти обговорили поточний стан та перспективи відносин у форматі Україна-Росія-НАТО на 2012 рік. Зокрема, учасники поділилися баченням майбутніх українсько-російських відносин після президентських виборів в Російській Федерації.На думку Сергія Мелькова, члена Асоціації військових політологів, якщо президентом РФ стане Володимир Путін, він не відмовиться від політики тиску по відношенню до сусідніх країн.
«Мене ніхто не переконав, що світоглядні, ідеологічні, політичні погляди російської влади хоч якось змінилися. Путін неодноразово наголошував у своїх статтях, що проблеми безпеки на пострадянському просторі спровоковані Сполученими Штатами Америки і організацією колективної безпеки, де вони домінують», – підкреслив він.
Учасники відео мосту висловили занепокоєння тим, що на фоні передвиборчої кампанії Кремль може спробувати розіграти карту зовнішнього ворога. «У такі періоди популістські сили можуть не втриматися від спокуси створити образ ворога, в тому числі і на теренах ближнього зарубіжжя», – прокоментував останні суперечності між Росією та Україною Віктор Мізін, заступник директора Інституту міжнародних досліджень МДІМВ.
{9}
{2}
{7}
Оксана Пилявець, аналітик Інституту світової політики, модератор відеоконференції
{15}
Григорій Перепелиця, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії МЗС України
На думку Вадима Макаренка, експерта Аналітико-консультаційного центру «Страдіз», перенесення українсько-російського «газового» конфлікту на рівень національної безпеки шкодить інтересам як України, та і Росії. «Наші суперечки призвели до того, що Україна і Росія віддали ключі від своєї економічної, енергетичної безпеки Туреччині. Замість того, щоб розвивати газотранспортну систему Білорусі та України, Росія тепер сприятиме розбудові газогонів через турецькою територією», – наголосив російський експерт.
Нагадаємо, що Перший форум Україна-Росія-НАТО «Співпраця з НАТО: переваги для Росії та України» був організований Інститутом світової політики в партнерстві з Московським Центром Карнеґі за підтримки Центру інформації і документації НАТО в Україні та Інформаційного бюро НАТО в Росії. Провідні європейські, українські та російські експерти обговорили своє бачення стосунків між Києвом, Кремлем та Північно-Атлантичним Альянсом.
{4}
{11}
Ігор Жданов, президент Аналітичного центру “Відкрита політика”
{6}
Гарет Ваан, другий секретар політичного відділу посольства США
{10}
Сергій Биков, шеф-редактор економіко-політичного журналу “PARTNERSCHAFT-ПАРТНЕРСТВО”
{14}
Наталя Немилівська, директор Центру Документації та інформації НАТО
{13}
{12}
Олексій Їжак, завідуючий відділенням філіалу Національного Інституту стратегічних досліджень у м. Дніпропетровську
{1}
Гарет Ваан, Олексій Павлов, посольство США
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.