В Інституті світової політики 30 травня 2012 року відбудлася відеоконференція зі Збігнєвом Бжезінським, відомим американським політологом та державним діячем, колишнім Радником президента США з питань національної безпеки.Під час відеоконференції доктор Бжезінські презентував свою нову книгу «Стратегічне бачення: Америка та криза глобальної сили» та обговорив з українськими експертами своє бачення місця України у сучасній Європі.
Збігнєв Бжезінськi, відомий американський політолог та державний діяч, колишній Радник президента США з питань національної безпеки
Альона Гетьманчук, директор ІСП
Зокрема, він зауважив, що Україна не може розраховувати на членство в ЄС, оскільки має політичних ув’язнених. За словами Збігнева Бжезінського, жодна країна, що вступила в Європейський Союз, не мала політичних ув’язнених, в той час як в Україні члени колишнього уряду потрапили за грати. «ЄС – це в першу чергу союз демократичних держав, де правосуддя не буває вибірковим», – підкреслив Збігнєв Бжезінські.
На його думку, згідно з обвинуваченням, озвученим обраним українським політикам, можна було б відправити до в’язниці більшість лідерів Україні, які очолювали країну за двадцять років незалежності. «Проте, як ми бачимо, засуджені політики обрані згідно певного періоду, під час якого вони були при владі. А це свідчить про вибіркове правосуддя», – підкреслив американський політолог.
Він зазначив, що на початку свого президентства Віктор Янукович подавав на Заході великі надії, вміло лавіруючи між Заходом і Сходом. Але в силу особистісних причин і зведення рахунків з політичними конкурентами, він зумів розгубити довіру і на Заході, і на Сході
Окрім того, відповідаючи на запитання експертів, Збігнєв Бжезінські зауважив, що українцям не вистачає волі для відстоювання своєї незалежності, яку вони вважали «подарунком після розпаду СРСР».
«Уже двадцять років Україна має незалежність. Але не так багато українців переймаються нею, активно борються за те, щоб вона стала справжньою», – зазначає американський експерт. – «Більшість українців політично пасивні, байдужі, лише невелика меншість бореться за незалежність, втручається в конфлікти для того, щоб відстояти її».
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.