Катерина Зарембо, заступниця директора ІСП, виступила на експертних безпекових дебатах “Prism Security Debates” на тему: “Україна – ЄС: перспективи посилення безпекової співпраці”, що відбулися 29 вересня.{2}Катерина Зарембо:
“До 2014 року Україна була контрибутором європейської безпеки. З 2014 року, з початку агресії, Україна є також реципієнтом і прагне отримувати допомогу ЄС, і простить про неї. Ця допомога дуже цінується українськими партнерами, в місіях працюють високо професійні фахівці, відгуки від українських бенефіціаріїв є дуже позитивними. І те, що ЄС відрядив місію в країну, де йде війна, теж є дуже позитивним.
Щодо місії EUAM, то прогрес у співпраці з Україною є великим, через рік після відрядження місії був змінений мандат, місія стала давати не лише стратегічні поради, а й проводити тренінги, оперативні консультації. Але разом з тим, у співпраці з деякими органами є брак довіри. Непокоїть також те, що місія працює так, ніби війни немає. Не завжди є готовність співпрацювати в тих сферах, які можуть стосуватися АТО. Наприклад, місія не готова брати участь у розбудові антитерористичних центрів по Україні. Якщо запитати, як місія сприяє врегулюванню конфлікту – вони дадуть відповідь: «ніяк, це не наш мандат».
Рекомендації:
• регіональна присутність в Одеській області місії EUBAM або як регіонального офісу EUAM має зберігатися..
• місії EUAM Ukraine не варто дистанціюватися від війни і наполягати на штучному відокремленні цивільного та військового секторів безпеки, розвести їх зараз – нереалістично.
• Якщо говорити про ЄС загалом, то ключовий інструмент – санкції, і вони не мають бути предметом торгу”.
Організаторами заходу виступили Рада зовнішньої політики “Українська призма”, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.