Спільний проект ІСП та Румунського центру європейської політики має на меті налагодження комунікації між представниками громадянського суспільства України та Румунії для встановленні атмосфери взаємної довіри та співпраці.Незважаючи на те, що Румунія є одним із безпосередніх сусідів України, між двома державами, на жаль, досі не налагоджені тісні партнерські зв’язки як на державному рівні, так і на рівні громадянського суспільства. Частково, це пояснюється тим, що відносини між Києвом та Бухарестом, які мають спільні стратегічні інтереси, і донині перебувають у полоні певних хибних інтерпретації. \
І Україно-Румунський Форум
26-27 травня 2012 року у Бухаресті відбувся перший Україно-Румунський форум громадянського суспільства . Впродовж двох днів учасники Форуму обговорювали найчутливіші питання двосторонніх відносин та аналізували можливості для розвитку двосторонніх проектів.
{3}
{1}
З українського боку у Форумі взяли участь провідні ескперти з українсько-румунських відносин та представники найбільших аналітичних центрів України, зокрема, голова Наглядової Ради ІСП Віктор Шлінчак, директор ІСП Альона Гетьманчук, політологи Володимир Фесенко, Віталій Бала, Олександр Палій, директор Школи політичної аналітики Олексій Гарань, експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Катерина Шинкарук, Посол з особливих доручень МЗС Олександр Щерба, експерт Інституту демократії им. П. Орлика Наталія Беліцер та ін.
Румунську сторону представляли: директор Центру незалежної журналістики Іоана Авадані, директор Інституту суспільної політики Олександра Віолета, експерт Центру європейської політики Драгош Діну, директор Центру консультацій енергетики та навколишнього середовища Іонут Пуріка, директор Експертної групи Румунії Сорін Іоніта, колишній міністр закордонних справ Румунії Теодор Бакончі, екперт Європейської ради з міжнародних відносин Ніку Попеску, директор румунського Центру європейської політики Крістіан Гінея та ін.
{2}
{14}
{13}
{4}
{16}
{15}
{17}
Фоторепортажі з І Румунсько-Українського Форуму
{7}
{6}
Аналітична записка «Долаючи прірву у сприйнятті – погляд із Бухареста та Києва»
За результатами І Україно-Румунський Форуму Інститут світової політики та Румунський центр європейської політики підготували аналітичну записку, в якій проаналізували негативні стереотипи, що панують у Румунії щодо України і навпаки, та виписали рекомендації як з цим боротися. Дослідження може стати в нагоді дипломатам обох країн задля того, аби двостороння співпраця розвивалася на партнерських засадах для досягнення стратегічних цілей. Повний текст аналітичної записки «Долаючи прірву у сприйнятті – погляд із Бухареста та Києва» можна закачати тут.
ІІ Україно-Румунський Форум
23-24 січня 2014 року у Києві відбувся другий Україно-Румунський Форум громадянського суспільства . У засіданні взяли участь провідні українські та румунські експерти, частина з яких були учасниками першого Форуму, дипломатии та журналісти.
{8}
Українську сторону представляли: директор ІСП Альона Гетьманчук, перший заступник директора ІСП Сергій Солодкий, міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, Олексій Семеній та ін. З Румунії до Києва завітали: міністр закордонних справ Румунії (1989-1990) Серджіу Челак, директор Румунського центру європейської політики Крістіан Гіня, старший аналітик Jamestown Foundation Владімір Сокор, колишній високий радник ЄС з митних питань Дорел Фроня та ін.
{9}
{10}
Українські та румунські експерти значну увагу приділили перспективам розвитку україно-румунських відносин. Учасники погодилися, що не потрібно не перебільшувати значення наявних проблем, надмірна увага до яких в медійному просторі створює негативний фон для просування добросусідських відносин та транскордонного співробітництва. Експерти закликали зосередитися на неконфліктних питання та напрямках, що становлять взаємний інтерес.
{11}
Фоторепортаж заходу
Аналітична записка “Заклик до ЄС — час вступати в гру”
12 березня 2014 року ІСП під час дискусії “Вікно можливостей: що очікує ЄС від України та Україна від ЄС?” презентував аналітичну записку “Заклик до ЄС — час вступати в гру”. Експерти ІСП підсумували головні ідеї і очікування представників українського громадянського суспільства щодо ЄС в найбільш критичний період розвитку України. Загалом, очікування України від ЄС можна умовно розділити на чотири категорії: якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію, скапсування візового режиму, надання фінансової допомоги та надання чіткої перспективи членства. З повним текстом аналітичної записки українською та англійською мовами можна ознайомитись тут.
Проект реалізовується за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) та Міністерства закордонних справ Румунії.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.