Публікації

b-00005476-a-00001008
Аналітична записка “Заклик до ЄС — час вступати в гру”

17:36 12-3-2014

Інститут світової політики опублікував аналітичну записку «Заклик до ЄС — час вступати в гру. Очікування України від Європейського Союзу».Офіційна презентація аналітичної записки відбулася 12 березня 2014 року під час дискусії “Вікно можливостей: що очікує ЄС від України та Україна від ЄС?”.\
Ця публікації є спробою підсумувати головні ідеї і очікування представників українського громадянського суспільства щодо ЄС в цей критичний період розвитку України.

Загалом, очікування України від ЄС можна умовно розділити на чотири категорії: якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію, скапсування візового режиму, надання фінансової допомоги та надання чіткої перспективи членства. Події Євромайдану та російське вторгнення до України додали до цього списку ще одне специфічне, проте важливе очікування: запровадження ЄС точкових санкцій — спочатку проти українського керівництва, а з моменту агресії Росії також проти російського істеблішменту.

Автори дослідження наголошують, що виконання хоча б частини цих пунктів розглядається в українському публічному дискурсі як певний моральний обов’язок ЄС перед мільйонами українців. Нерішучість ЄС вже призвала до потужного розчарування та зростання ізоляціоністських настроїв в українському суспільстві. Для їх подолання потрібні не лише позитивні сигнали (як підписання політичної частини Угоди), але й більш налагоджена комунікація з українським суспільством з боку ЄС

Аналітична записка була представлена ІСП в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Ця записка також є частиною проекту «Громадянський форум Румунія-Україна», який реалізується спільно ІСП в Києві та Румунським центром європейської політики у Бухаресті за підтримки UNDP і МЗС Румунії.

З повним текстом аналітичної записки українською та англійською мовами можна ознайомитись тут.