Публікації

іваукпен
Будапешт не змінить політику щодо України після парламентських виборів – заступник директора Інституту світової політики

15:28 3-4-2018

Україні не варто розраховувати на зміну політики Будапешта після парламентських виборів

8 квітня в Угорщині відбудуться парламентські вибори. Партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Fidesz (Угорський громадянський союз) має всі шанси перемогти на виборах, адже її підтримка складає близько 30-32%. Але не варто розраховувати на кардинальні зміни політичних настроїв Будапешта на користь України. Таку думку висловив Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики, під час конференції у прес-центрі «Главкома».

«Існують настрої, що після виборів Fidesz (Угорський громадянський союз) знову будуть при владі, збережуть свої позиції та стануть більш поступливими. На мою думку, не потрібно очікувати дива. Адже партія Fidesz почала відстоювати етнічні та національні питання. Для Віктора Орбана етнічні угорці – це важливий фактор внутрішньої політики. Я б не очікував прогресу й того, що Будапешт стане поступливішим», – вважає Бєлєсков.

Більше мільйона етнічних угорців, що живуть у Словаччині, Україні та Румунії, мають право взяти участь у виборах.

Також заступник директора Інституту світової політики зазначає, що парламентські вибори в Угорщині не значно вплинуть на відносини України та НАТО, однак позиція Будапешту щодо українського закону про освіту залишиться незмінною.

«Щодо відносин України та НАТО, то я не був би категоричним в своїх висновках. Адже можна передбачити те, що консолідовані зусилля України та інших партнерів НАТО зможуть переконати Будапешт змінити свою позицію. Однак Угорщина не відмовиться від максималістської позиції щодо питання мови для етнічних угорців Закарпаття. Тут немає жодних сумнівів. Це питання виживання нинішньої партії. Для існуючого режиму – це ідея-фікс», – уточнює Бєлєсков.

Нагадаємо, що 8 квітня відбудуться парламентські вибори в Угорщині.

Пропонуємо переглянути повне відео з прес-конференції:

Опубліковано на сайті “Главком