Публікації

1
Фактор російської пропаганди та дезінформації під час виборів 2019 року в Україні

10:35 9-11-2019

Білу книгу «ФАКТОР РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ ТА ДЕЗІНФОРМАЦІЇ ПІД ЧАС ВИБОРІВ 2019 РОКУ В УКРАЇНІ» підготовлено завдяки фінансовій підтримці Офісу Шотландської національної партії Вестмінстерської фундації за демократію (ШНП ВФД). Погляди, висловлені в цій книзі, відображають позицію Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» і можуть не збігатися з офіційною позицією Офісу Шотландської національної партії Вестмінстерської фундації за демократію (ШНП ВФД).

Комітет виборців України
КВУ — Всеукраїнська громадська організація, заснована як незалежна позапартійна організація для сприяння демократичним перетворенням у державі, зокрема шляхом здійснення незалежного громадського моніторингу виборчих процесів та процесів референдуму, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні, а також громадського лобіювання відповідних законодавчих змін. В Україні зареєстровано 125 обласних, районних та міських організацій (відділень) ВГО КВУ в усіх регіонах держави.

Євген Магда — кандидат політичних наук, доцент і аналітик. Автор кількох книг, одна із останніх — «Гібридна агресія Росії: уроки для Європи». З 2018 року — виконавчий директор Інституту світової політики.  

Офіс Шотландської національної партії Вестмінстерської фундації за демократію

ШНП – проєвропейська лівоцентристська партія, що має унікальний досвід у сфері формування політики та співпраці у ролі правлячої (та найбільшої) партії в Парламенті Шотландії та опозиційної партії (третьої за кількістю депутатів) в Парламенті Сполученого Королівства. Своїми напрацюваннями вона активно ділиться у процесі програмної діяльності.

Вестмінстерська фундація за демократію — позавідомча публічна організація Сполученого Королівства, створена для сприяння демократичним процесам у світі. ВФД працює у партнерстві з політичними партіями Сполученого Королівства, парламентами, виборчими установами й інституціями фінансового контролю, надаючи підтримку країнам світу в забезпеченні більш справедливої, ефективної та підзвітної системи урядування.

 Програма проекту

Комітет виборців України (КВУ) та Офіс Шотландської національної партії Вестмінстерської фундації за демократію (ШНП ВФД) у виборчий період проведе у Києві, а потім у регіонах серію круглих столів,  на яких обговорить, як виборці на всій території України можуть розпізнавати, виявляти російську дезінформацію, уникати її та протидіяти їй. Ми прагнемо заохотити діалог між регіональними представництвами КВУ, представниками ЗМІ, народними депутатами України, неурядовими організаціями та організаціями громадянського суспільства, а також сприяти поширенню шотландського досвіду. Євген Магда узагальнить ключові моменти дискусій та розробить посібник для розповсюдження онлайн.

Ми прагнемо сприяти політичному діалогу в українському громадянському суспільстві, зокрема серед журналістів, науковців, громадськості, бізнес-лідерів та неурядових організацій, на тему визначення дезінформації навколо виборів та боротьби з нею, серед іншого привернути увагу до того, як Росія здійснює свій вплив, які існують лакуни у застосовуваних нині антидезінформаційних політиках та стратегіях. Результати проекту будуть корисні як для здійснення ефективної законодавчої реформи, так і для розробки політики, яку можна буде застосувати в різних секторах до президентських і парламентських виборів в Україні.

1
(для завантаження книги натисніть на зображення)