Публікації

b-00022054-a-00001776
Погляд на кризу в Україні. Тристоронній підхід

17:42 21-10-2015

Юліан Кіфу, Оазу Нантой, Альона ГетьманчукЗавантажити дослідження у pdf (англійською мовою)\
Дослідження здійснювалося на основі оригінальної методології Центру запобігання конфліктів та раннього попередження, яка була вдосконалена і відшліфована. Ця публікація є результатом спільних зусиль трьох команд експертів з Румунії, Молдови та України.

Головною метою дослідження було сформувати вичерпну картину можливих сценаріїв розвитку ситуації, щоб підготувати до них відповідні інституції та осіб, які приймають рішення. Це допоможе уникнути стратегічних сюрпризів у разі виникнення непередбачуваних ситуацій.

Загалом, було визначено такі сценарії:
– на короткостроковий період: 22 сильних сигнальних сценаріїв, 10 слабких сигнальних сценаріїв і 3 сценарії «чорний лебідь»;
– на середньостроковий період: 21 сильних сигнальних сценаріїв, 6 слабких сигнальних сценарії, 4 сценарії «чорний лебідь»;
– на довгостроковий період: 14 сильних сигнальних сценаріїв, 4 слабких сигнальних сценаріїв та сценарії «чорний лебідь».

Основні висновки із цих сценаріїв:
1. Надання зброї Україні означає її стабілізацію, принаймні, в середньостроковій і довгостроковій перспективі розвитку держави.
2. Київ повинен провести справжні та сталі економічні реформи для того, щоб зміцнити Українську державу і вибудувати сильні інституції, що дозволить досягти кращих результатів за будь-якого негативного розвитку подій.
3. Західні країни не повинні підтримувати будь-який тип федералізації України (без повного критичного аналізу), а також тиснути для прийняття рішень, які підривають стабільність, стійкість і навіть загрожують виживанню Української держави.
4. Згуртованість про-реформаторської коаліції в парламенті є дуже важливою, як і про-європейського уряду, а також єдність держави та суспільства.
5. Сприяння демократичним і економічним реформам у Росії, в середньо- і довгостроковій перспективі, – це ще один спосіб стабілізувати ситуацію на Сході України, подолати ревізіонізм, реваншистські настрої і нео-імперські підходи в Європі. Це також спосіб нейтралізувати інструменти, які використовуються для зміни кордонів всередині Європи, та зменшити доступність ресурсів для агресивних політичних проектів, у тому числі тих, які загрожують миру і стабільності в регіоні.

Команди, які брали участь у дослідженні:

Україна: Альона Гетьманчук, Інститут світової політики; Антон Антоненко, Діксі Груп; Леонід Літра, Інститут світової політики; Олексій Мельник, Центр Разумкова; Сергій Герасимчук, Група стратегічних і безпекових досліджень; Сергій Солодкий, Інститут світової політики

Республіка Молдова: Oazu Nantoi, Stella Uþicã, Iurie Pintea, Viorel Cibotaru, Arcadie Barbaroie

Румунія: Iulian Chifu, Narciz Balasoiu, Adriana Sauliuc, Radu Arghir, Diana Bãrbuceanu, Alexandru Voicu, Carola Frey, Adina Cincu, Adrian Barbu, Eveline Marasoiu.

Дослідження було здіснено за підтримки Чорноморського трасту Німецького фонду Маршала.