Публікації

b-00004763-a-00000891
Полісі-бріф «Внесок України у регіональну безпеку: придністровський конфлікт»

15:49 17-9-2013

Інститут світової політики за підтримки уряду Норвегії та Офісу зв’язку НАТО в Україні опублікував полісі-бріф за результатами четвертого засідання Стратегічного дискусійного клубу.Четвертий Стратегічний дискусійний клуб, який відбувся 12-го червня 2013 року, був присвячений ролі України у вирішенні затяжних конфліктів. Учасники дискусії обговорили зусилля України по врегулюванню затяжних конфліктів на пострадянському просторі в рамках її головування в ОБСЄ.В аналітичній записці зазначається, що хоча Придністров’я є предметом особливої уваги Києва, процес врегулювання цього конфлікту заходить у глухий кут. Україна наполягає на прямому діалозі між Молдовою та придністровським керівництвом, Росія демонструє все більш ревізіоністські настрої, а США – все меншу зацікавленість у цьому регіоні. З іншого боку, ЄС докладає більше зусиль у врегулювання конфлікту, а Молдова сподівається, що асоціація з ЄС полегшить процес вирішення конфлікту.
У дослідженні наголошується, що учасники переговорів повинні забезпечити добросовісне ведення переговорів, щоб дискусія не зміщалась вбік від ключових питань і елементів переговорного процесу. Крім того, необхідно запобігати будь­-яким одностороннім діям та спробам збільшити військовий потенціал у регіоні. Для уникнення нових ліній розколу слід розширити участь громадянського суспільства в переговорному процесі.
Головний висновок полісі-бріфу – учасники формату 5+2 повинні забезпечити сталий підхід до врегулювання придністровського конфлікту, навіть за відсутності сприятливих умов для вирішення конфлікту.
З повним текстом полісі-бріфу українською мовою можна ознайомитись тут.
Англомовний варіант можна знайти тут.