Публікації

b-00007328-a-00001314 (1)
Річний звіт про діяльність Інституту світової політики за 2013 рік

19:02 20-9-2014

У 2013 році Інститут світової політики запустив постійний майданчик для дискусій з безпекових питань під назвою «Стратегічний дискусійний клуб», а також провів успішну адвокаційну кампанію на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Протягом року ІСП також підготував низку аналітичних матеріалів, найбільш помітним серед яких була записка «Україна: діагностика національної (не)безпеки», презентована на фінальному засіданні «Стратегічного дискусійного клубу» і містила конкретні рекомендації для уряду України.

Повний текст звіту про діяльність ІСП у форматі PDF можна закачати тут.

Крім того, у рамках спільного проекту Інституту світової політики та Румунського центру європейських політик було розроблено чотири аналітичних записки щодо співраці України та Румунії. А саме – в енергетичній сфері, врегулюванні ситуації навколо Придністров’я (у звязку з головуванням України в ОБСЄ) та інших питаннях, які становлять взаємний інтерес для обох держав.

Експерти ІСП також провели дослідження щодо використання «Твіттер-дипломатії» у зовнішній політиці України та проаналізували євро інтеграційні треки Молдови та України.

Протягом року експерти Інституту опублікували понад 100 статей та блогів у найбільш впливових українських та іноземних ЗМІ. До того ж, експертами дали кілька сотень коментарів різним виданнят, теле- та радіоканалам.

Одним з пріоритетів для ІСП залишається адвокаційна діяльність. У 2013 році ІСП провів успішну адвокаційну кампанію під назвою «Є краща сторона Європи». Вона, зокрема, полягала в організації «Вуличних євроуніверситетів» – дискусій на площах міст України за участю експертів Інституту та послів країн-членів ЄС на тему переваг євроінтеграції та органзіації виставки карикатур, які у доступній формі зображували відмінності між Україною та ЄС у багатьох сферах життя та супроводжувались інформативними коментарями. За час реалізації проекту команда ІСП відвідала 20 міст, загалом подолавши відстань, рівнозначну відстані від Києва до Джакарти. Карикатури, які демонструвалися під час «Вуличних євроуніверситетів», доповнені статистичними даними та коментарями пересічних українців, були зібрані та опубліковані у спеціальному буклеті. ІСП розіслав ці буклети поштою всім народним депутатам Верховної Ради України, міністрам і головам обласних державних адміністрацій України. У відповідь ІСП отримав листи (більше 15-и) та подяки від посадових осіб різного рівня. Також певним визнанням досягнень ІСП стала премія Think Tank Award, якою відзначив цю адвокаційну кампанію ІСП PASOS.

У 2013 році відбулись Дні Інституту світової політики у Європарламенті, під час яких презентував свої проекти для депутатів віщого законодавчого органу ЄС. 26 лютого, відразу після Саміту Україна-ЄС, відбулася презентація виставки карикатур ІСП «М’яка сила України в ЄС», яку відвідали європейські політики, дипломати, журналісти та експерти. Окрім виставки відбулися також дебати стосовно європейського вибору України.

На додаток до цього протягом 2013 року ІСП організував низку Медіа-клубів та відеоконференцій з провідними закордонними експертами та офіційними особами. Зокрема, ІСП провів медіа-клуби з Головою Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС в Європарламенті Павлом Ковалем, урядовим уповноваженим з питань європейської інтеграції Валерієм Пятницьким, а також із заступником Голови Державної ветеринарної та Фітосанітарної служби України Віталієм Башинським. У рамках проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів» було проведено більш як 10 відеоконференцій з впливовими іноземними експертами, журналістами та політиками. Зокрема, з Енн Епплбаум, Мелан Вервієр, Вайрою Віке-Фрейбергою.

ІСП провів шість засідань Стратегічного дискусійного клубу, присвячених найактуальнішим питанням національної безпеки України. У цьому ж контексті в травні 2013 року ІСП разом з Міністерством закордонних справ України організував масштабну конференцію “Україна-ЄС: на шляху до спільного майбутнього”. Також ІСП став ініціатором круглого столу «Міжнародні історії успіху для просування жіночого лідерства в Україні», де особливу увагу було приділено обговоренню можливостей підвищення ролі жінок у процесі прийняття рішень в Україні.

Протягом 2013 року ІСП продовжував зміцнювати свою інституційну спроможність. Зокрема, Інститут розробив та почав імплементувати Комунікаційну стратегію на 2013-2015 роки, розроблену згідно зі Стратегічним планом організації. Крім цього, ІСП розробив брендбук (Brandbook), що закріпив стилістику та дизайн публікацій Інституту. І останнє, але не менш важливе: члени команди ІСП взяли участь у тренінгу з підвищення дослідницького та адвокаційного потенціалу організації.

Експерти ІСП у якості спікерів та учасників брали участь у міжнародних конференціях, круглих столах, публічних дискусіях в Києві, Будапешті, Брюсселі, Берліні, Бухаресті та інших містах, де, поміж іншого, презентували результати досліджень Інституту.

Адвокаційна та дослідницька діяльність ІСП не залишилася непоміченою. Так, директор ІСП Альона Гетьманчук отримала від президента Європейського парламенту Мартіна Шульца лист, в якому він привітав зусилля Інституту світової політики та українського громадянського суспільства загалом щодо промотування європейського вибору та готовність брати активну участь у реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, яка, на його думку, матиме вирішальне значення для модернізації України.

Проекти

Як позбутися пострадянськості?

Стратегічний дискусійний клуб

Глобальний віртуальний форум жінок лідерів

Інформаційна кампанія на підтримку європейської інтеграції України

«Є краща сторона Європи!»

Реформа миротворчої місії у Придністров‘ї: передумови для врегулювання конфлікту.

Форум Україна – НАТО «Безпека у співпраці: можливості розвитку»

Нова європейська політика

Публікації

У 2013 році Інститут світової політики опублікував свої щорічні рейтинги “Топ-10 іноземних послів в Україні” та Рейтинг “Топ-10 українських послів за кордоном”, 8 аналітичних записок, два дослідження та серію візуальних продуктів щодо питань гендерної рівності.

З детальним описом всіх проектів та публікацій ІСП за 2012 рік можна ознайомитися у повній версії річного звіту тут.

Список партнерів та донорів ІСП

Донори:

UNITER/PACT/USAID

– Чорноморський фонд з регіональної співпраці Німецького фонду Маршала (The Black Sea Trust for Regional Cooperation)

– Офіс зв’язку НАТО в Україні

– Уряд Королівства Норвегія

– Центр інформації та документації НАТО в Україні

– Міжнародний фонд «Відродження»

– Шведський Інститут (SI)

– Посольство Королівства Швеції

– Посольство Великобританії

– Інтерньюз

Партнерами Інституту у 2013 році виступили:

– Міністерство закордонних справ України, Інститут розвитку і соціальних ініціатив “IDIS Viitorul” (Молдова)

– Грузинська Фундація стратегічних та міжнародних досліджень

– Global Reporting (Швеція)

– Центри європейської інформації в десятках містах України.

ІСП вдячний за ефективну співпрацю всім донорам та партнерам.