Публікації

inx960x640
Росія не змінить курс зовнішньої політики і спробує вплинути на результати виборів в Україні

14:30 19-3-2018

Переобрання президентом Володимира Путіна не вплине на нинішню стратегію зовнішньої політики Росії. Але у планах Москви – привести до влади в Україні вигідних для себе кандидатів. Про це розповіли гості під час прес-конференції у «Главкомі».

Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики, розповів, як формуватиметься зовнішня політика новообраного президента.

«Продовжуватиметься курс на низьку ескалацію, більш-менш контрольовану конфронтацію, оскільки невигідно було б, щоб вона переросла у щось страшніше і поставила питання перед Кремлем, чи застосовувати тактичну ядерну зброю. Ми матимемо ще 6 років такої ж конфронтаційної моделі, якої дотримувалися під час попереднього терміну правління Володимира Путіна», – сказав він.

Про плани президента Росії щодо України розповів російський опозиціонер Ілля Пономарьов, екс-депутат Держдуми РФ. За його словами, в першу чергу Кремль спробує вплинути на вибори, які відбудуться в країні у 2019 році.

«Буде спроба спрямувати вибори у потрібне для себе русло. Він (прим. Володимир Путін) вважає, що Україна – це не Америка, яка відповідатиме за вплив на їхні вибори, і можливостей для дій тут набагато більше.  Якщо в США це була піар-акція, то тут може бути справжня політична кампанія впливу на результати голосування», – прокоментував Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, 18 березня в Росії пройшли вибори президента РФ. Згідно з даними ЦВК Росії, за підсумками обробки 99% протоколів, Володимир Путін набирає 76,65%. За ним йде Павло Грудінін з результаттом 11,82%, Володимир Жириновський – 5,68%. Ксенія Собчак отримує 1,66%, Григорій Явлінський – 1,04%. Інші кандидати набрали менше 1% голосів. Явка виборців на виборах президента РФ склала близько 67% після опрацювання 95% протоколів.

Пропонуємо переглянути повне відео з прес-конференції: