Публікації

b-00002248-a-00000523
Віктор Шлінчак: Передумов для суттєвого оновлення конфігурації в наступному парламенті немає

14:25 2-4-2012

Голова Наглядової Ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак виступив на міжнародній конференції «Парламентські вибори 2012 року в Україні: чи стануть вони кроком до Європи», яка відбулася у Варшаві. Організаторами конференції виступили Інститут української політики та Студіум Східноєвропейських досліджень Варшавського університету.З української сторонни в конференції, зокрема, взяли участь народні депутати Андрій Шевченко (БЮТ-Батьківщина), Юлія Льовочкіна (фракція Партії Регіонів), Олег Зарубінський (фракція Блоку Литвина), відомі політологи – Кость Бондаренко (голова правління інституту української політики), Євген Копатько (президент соціологічної компанії «R&B Group»), Володимир Фесенко (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»), Олександр Черненко (голова Комітету виборців України) та заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня» Сергій Рахманін. \

Виступаючи на конференції, Віктор Шлінчак підкреслив, що «сьогодні в Україні поступово стирається грань між опозицією та владою, бо кожна українська влада за своєю суттю все ще здатна до авторитаризму». «З однієї сторонни провладна коаліція не може похвалитися ефективними реформами, з іншої – опозиція не пропонує ефективних программ розвитку держави, йде тільки боротьба за владу. Опозиція часто діє в порядку денному, написаному Адміністрацією Януковича», – підкреслив він.

Голова наглядової Ради ІСП також відзначив, що «суспільство з однієї сторонни очікує приходу нових облич у владу, однак не висуває і не підтримує нових лідерів. І влада, і опозиція теж не зацікавлені у приході нових лідерів. Сьогодні не ростуть рейтинги ні у влади, ні у опозиції. Велика частина виборців не сприймає ні попередню владу, ні нинішню. Але, слід констатувати, що й передумов для суттєвого оновлення конфігурації в наступному парламенті немає. На жаль. Укрупнення політичних гравців може призвести до біполярної політичної системи в Україні, коли з одного боку буде Партія регіонів з сателітами, з іншого – БЮТ з сателітами».