Газета “День” про проект “Вуличний євроуніверситет”«Відкрите спілкування безпосередньо на вулиці з людьми, яких не потрібно було запрошувати, які просто проходили повз — це блискуча ідея». Такими словами Посол Великої Британії в Україні Саймон СМІТ оцінив кампанію «Вуличні євроуніверситети» започатковану Інститутом Світової Політики.\
Учора у стінах ІСП було підбито підсумки шестимісячної кампанії, яка полягала в проведенні лекцій просто неба на тему євроінтеграції та тематичної виставки карикатур.
Разом зі співробітниками ІСП українськими містами подорожували Посол Великої Британії Саймон Сміт, Посол Чеської Республіки Іван Почух, Франції — Ален Ремі, Посол ЄС — Ян Томбінський, дипломати з інших посольств, українські експерти і політологи. Під час презентації результатів проекту організатори нагородили грамотами лекторів, а також мас-медіа. Зокрема, почесним дипломом за «активну інформаційну підтримку проекту «Вуличний євроуніверситет» було нагороджено і газету «День».
Заходи Інституту світової політики відвідало 35 тис. українців. Команда ІСП подолала зі своїм проектом понад 9 тис. км (відстань від Києва до Джакарти чи Кейптауна), побувавши у 13 областях України та АР Крим.
«Ми зіштовхнулися з проблемою: перед тим, як проводити інформаційну кампанію щодо євроінтеграції серед українського населення — в першу чергу, треба було провести таку ж просвітницьку кампанію серед українського чиновництва», — розповів голова Наглядової Ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак. Зокрема, під час організації акцій іноді виникали складнощі з отриманням дозволу від влади міста. Так, у Харкові заборонили лекції ІСП. У Запоріжжі — спочатку відмовили, але зрештою, дали дозвіл. А ось у Кіровограді влада взагалі дистанціювалася — мовляв, проводьте свою акцію, але надавати вам підтримку, охорону тощо, ми не будемо. Не можна оминути і Київ, де під час святкування Дня Європи міська влада заборонила ІСП виставити свою виставку карикатур «Є краща сторона Європи!» поблизу європейського містечка. Натомість, малюнки демонструвалися на Михайлівській площі…
А ось «три проєвропейських міста», як відзначали директор ІСП Альона Гетьманчук та її заступник Сергій Солодкий — це Ніжин, Кривий Ріг та Суми. Коли до ніжинців приїхав заступник Посла Великої Британії Мартін Дей, вони навіть здивувалися: до нас приїхав такий дипломат! Але де ж його охорона? А ось заступник ніжинського мера Олег Баранков навіть сказав, що після акції ІСП у Ніжині з’явилися прапори ЄС, які тепер вивішуватимуть на урочисті події.
Своєрідним «рекордсменом» серед дипломатів став заступник Посла Швеції Мортен ЕНБЕРГ, який побував з лекціями аж у чотирьох містах: Черкасах, Житомирі, Миколаєві та Херсоні. У коментарі «Дню» пан Мортен відзначив, що більше всього його вразила кількість людей, які були на акціях. «Українці приходили не тільки подивитися на карикатури, але і з нормальними, конкретними питаннями стосовно деталей Угоди про асоціацію», — поділився він з «Днем».
У свою чергу, перший заступник директора ІСП Сергій СОЛОДКИЙ відзначив: під час кампанії з’ясувалося, що українці мають запит на подібні заходи. «Їм бракує спілкування з людьми, які приймають рішення. На жаль, наші політики з’являються лише під час виборів і то зі сцени… Ми якраз хотіли зруйнувати цей бар’єр і навести мости між простими людьми та чиновниками. До того ж, ми відчули, що на цю інформацію є запит і ми намагалися його задовольнити», — розповів Сергій Солодкий.
До речі, за словами Альони Гетьманчук, досвідом ІСП щодо проведення «вуличних євроуніверситетів» уже зацікавилися організації у Болгарії, Молдові, Грузії, Вірменії, Сербії та Македонії. «Людей також цікавить що далі? У нас відбудеться «клонування «вуличних євроуніверситетів» — ми виготовляємо копії карикатур, які будуть надіслані центрам європейської інформації у багатьох містах України та будуть експонуватися в університетах і бібліотеках», — додала пані Альона.
Між тим, Інституту світової політики днями довелося зіткнутися зі спробою «Українського вибору» пікетувати офіс ІСП. Альона Гетьманчук таким чином прокоментувала цю акцію: «Я можу погодитися з Валерієм П’ятницьким, який на нашому медіа клубі сказав, що все, що вони роблять — це спам. Я їх сприймаю як «спамерів», які є дуже небезпечними для українців, які не вміють критично аналізувати ситуацію. Для людей, які хоча би намагаються мислити критично, аналізувати ситуацію та отримувати інформацію з кількох джерел — такі люди не є небезпечними». Дуже легко і просто проводити інформаційну кампанію, коли ти маєш можливості розвісити свої абсолютно маніпулятивні меседжі на біллбордах по всій країні, а не виходити в люди, спілкуватися з ними, доводити і аргументувати свою позицію, так як робимо ми у випадку інформаційної кампанії з ЄС».
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.