Євген Магда, виконавчий директор Інститут світової політики / Institute of World Policy прокоментував конфлікти Києва з Варшавою та Будапештом:
“Заяви та дії польських та угорських урядовців щодо України з початку 2018 року складно назвати дружніми. Сусідні з Україною держави, де тренд консерватизму в політиці набуває все більшої ваги, вирішили позиціонувати себе як старших партнерів, суперечки з якими матимуть для офіційного Києва негативні наслідки. Ми стикаємося не лише з рудиментами імперського мислення, але і відкиданням логіки добросусідства. Такий розвиток події ставить серйозний виклик перед українською дипломатією, оскільки найближчі сусіди України, що входять до ЄС, замість сприяння євроінтеграції нашої держави заважають їй. Фактично перетворюємося на заручників євроскептичних настроїв у Будапешті та Варшаві, і розраховувати на швидкі зміни у політиці Польщі та Угорщини нині не випадає.
Чи має наша держава можливості перестрибнути своїх сусідів? Швидше ні, ніж так. В ситуації, що склалася, Україна має зосередитися на кількох основних речах. По-перше, внутрішні перетворення, адже запізнілий характер реформування країни порівняно з сусідами перетворив Україну на «слабку ланку» Центральної Європи. По-друге, цілеспрямовані зусилля з формування ефективного іміджу нашої держави поза контекстом захисту від російської навали. По-третє, розвиток двосторонньої співпраці, розширення можливостей для взаємодії у регіоні Центральної Європи.”
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.