За збереження антиросійських санкцій італійці вимагатимуть від Євросоюзу особливих преференцій для себе
В Італії завершилися вибори до парламенту. За попередніми підсумками перемогу здобувають: “Рух 5 зірок” – 31%, партія “Вперед, Італіє!” – близько 14%, союзна до неї “Ліга Півночі” – 18%. Демократична партія, яка досі очолювала коаліцію та уряд, набирає білизько 24%.
“Рух 5 зірок” – права партія популістського характеру, євроскептики, відносний новачок на політичній мапі країни. “Вперед, Італіє!” – партія, теж права, яку очолює старожил італійської політики Сільвіо Берлусконі, “Ліга Півночі” – регіональна, по суті, партія, яка обстоює окремі інтереси більш розвиненої у промисловому відношенні Півночі країни на противагу інтересам Півдня.
Як стверджують італійські політичні експерти, найімовірнішим варіантом майбутньої коаліції є союз правих партій: Берлусконі з “Лігою Півночі” та невеликою партією “Брати Італії” (4% голосів). Однак для України найважливіша та обставина, що всі, хто формуватиме коаліцію, прихильники скасування чи принаймні послаблення санкцій Євросоюзу проти Росії.
Тож питання: наскільки реальною є загроза зміни політики Євросоюзу щодо Росії через позицію нового керівництва Італії?
Заступник директора Інституту світової політики Наталія Іщенко відповідає Укрінформу:
“Вибори в Італії мають відношення до внутрішньополітичної ситуації в Україні, насамперед, щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, бо Італія цього року головує в ОБСЄ. Ми бачимо, що можлива коаліція – лівоцентристи плюс популісти, або правоцентристи та знов-таки популісти. Ці коаліції не є дуже вигідними для України. Вони будуть орієнтуватися суто на вирішення внутрішніх поточних питань італійського суспільства і тому діятимуть дуже прагматично. Щодо антиросійських санкцій, то вони залишаться. Але, знову ж таки, за їх збереження італійці намагатимуться виторгувати від європейських колег особливе ставлення до своїх проблем. Приміром, допомогти подолати наслідки економічної кризи, яка триває в Італії з 2008 року, а також переглянути питання щодо політики “відкритих дверей” для мігрантів”.
Повний матеріал читайте на сайті “Укрінформ“
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.