Інститут світової політики у партнерстві з Московським центром Карнегі провів відеоконференцію Київ-Москва «Євроатлантична система ПРО: погляд з Росії та України».У дискусії взяли участь провідні українські та російські військово-політичні експерти, представники уряду, дипломати та журналісти.{1}
Консультації між НАТО та Росією з питань ПРО поки що проходять безрезультатно – підтверджують російські експерти.
{3}
{4}
Щодо можливої ролі України у створенні міжнародних систем ПРО з російського боку було висловлено кілька думок:
– Україна – суверенна держава, тому може вирішувати усі питання власної безпеки самостійно.
{8}
Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики
– Україні необхідно активно вести консультації з питань ПРО, оскільки потенційно саме над її територією будуть перехоплюватися ракети, запущені з території Ірану протиракетами, які розміщені на території Румунії. Падіння уламків на українську територію може призвести до екологічних катастроф.
– Україна та Росія мають разом працювати над розбудовою спільної ППО/ПРО. Зокрема Росію цікавить науковий потенціал України.
– Росія чекає від України підтримки у переговорах з НАТО щодо власних пропозицій так званого «секторального» підходу до майбутньої системи протиракетної оборони в Європі.
{6}
Олексій Румянцев, військово-морський аташе Російської Федерації
{2}
Світлана Ротаєнко, координатор програм Центру інформації та документації НАТО в Україні
{7}
Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова
{5}
Катерина Зарембо, заступник директора Інституту світової політики, та Роман Горбик, аналітик ІСП
{10}
Віталій Бегма, завідувач відділу оборонних стратегій та військово-технічної політики Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України
{11}
Віктор Шлінчак, голова Наглядової ради Інституту світової політики
{12}
Олексій Коломієць, директор Центру європейських та трансатлантичних студій
{9}
Оксана Пилявець, аналітик Інституту світової політики
Дискусія була проведена в рамках проекту “Україна в системі ПРО НАТО: pro et contra”, який здійснюється Інститутом світової політики у партнерстві з Центром дослідження армії, конверсії та роззброєння за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.
Тема коментаря
Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme Comments theme.